Pasaulyje

2017.02.24 14:01

Baltarusijos gynybos ministras prabilo apie naują kariuomenę

BNS2017.02.24 14:01

Baltarusijos gynybos ministras Andrejus Ravkovas pareiškė, kad jo šalis iki 2020 metų sukurs kompaktišką ir mobilią kariuomenę, gebančią susidoroti su naujais iššūkiais ir grėsmėmis.

„Išsikėlėme pagrindinį tikslą iki 2020-ųjų sukurti kompaktišką, mobilią, puikiai parengtą ir gerai aprūpintą kariuomenę, gebančią susidoroti su naujais iššūkiais ir grėsmėmis, įskaitant vadinamąsias hibridines grėsmes“, – sakoma laikraščio „SB. Belarus segodnia“ ketvirtadienį paskelbtame A. Ravkovo interviu.

„Kaip rezultatą matome išaugusią ginkluotųjų pajėgų kovinę galią, kai buvo padidintas kovinis komponentas ir atsisakyta nereikalingų struktūrų, pasirinktinai būdu pereinama prie naujų ginklų ir karinės technikos kompleksų, suteikiamas prioritetas valdymo, žvalgybos, informacinio karo, radioelektroninių kovos priemonių bei priešlėktuvinės gynybos sistemoms, raketinėms pajėgoms ir artilerijai, taip pat specialiųjų operacijų pajėgoms“, – pažymėjo ministras.

Kalbėdamas apie Baltarusijos kariuomenės optimizaciją, A. Ravkovas pabrėžė, kad tai yra planuojamas nuolatinės adaptacijos prie šiuolaikinių sąlygų procesas, o ne tiesiog apkarpymas, kaip dažnai manoma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt