Pasaulyje

2017.02.24 12:40

Rinkimai Prancūzijoje: socialistas B. Hamonas užsitikrino papildomą palaikymą

BNS2017.02.24 12:40

Prancūzijos socialistų kandidatas į prezidentus Benoit Hamonas ketvirtadienį užsitikrino svarbų palaikymą permainingoje kovoje dėl prezidento posto, kairiųjų stovyklai siekiant suburti vieningą frontą likus vos keliems mėnesiams iki balsavimo.

Aplinkosaugininkas Yannickas Jadot pasitraukė iš kovos dėl prezidento posto ir paskelbė palaikantis B. Hamono kandidatūrą. Tuo tarpu kraštutinių kairiųjų kandidatas Jeanas-Lucas Melenchonas pareiškė esantis „atviras diskusijoms“.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad šie trys kandidatai turi pakankamai šalininkų, kad drauge mestų rimtą iššūkį kitiems pretendentams. Tai reiškia, kad jei kairiųjų kandidatai sutartų suvienyti jėgas, tai neabejotinai įneštų daugiau neaiškumo dėl prezidento rinkimų baigties.

Buvęs „Greenpeace“ direktorius Y. Jadot nusprendė trauktis iš kovos viešosios nuomonės apklausoms rodant, kad jis gali tikėtis surinkti vos 2 proc. balsų.

„Mano atsakomybė yra įveikti ego… ir inicijuoti naują avantiūrą šiuose rinkimuose“, – sakė 49 metų Y. Jadot visuomeninei televizijai „France 2“.

„Šįvakar atšaukiu savo kandidatūrą“, – sakė jis, kalbėdamas apie „puikų“ susitarimą su B. Hamonu.

Itin nepopuliarus socialistų prezidentas Francois Hollande`as nusprendė nesiekti perrinkimo po penkerių metų kadencijos, kurią aptemdė teroro išpuoliai ir nemažėjantis didžiulis nedarbas.

Tiek respublikonai, tiek socialistai pirminiuose savo kandidatų rinkimuose išbrokavo realiausiais laikytus pretendentus.

Respublikonų kandidatas ir buvęs premjeras Francois Fillonas tvirtai lyderiavo savo partijoje, tačiau pateko į kritikos ugnį žiniasklaidai paskelbus, kad jis fiktyviai buvo įdarbinęs žmoną savo padėjėja parlamente

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad B.Hamoną palaiko 13–15 proc. rinkėjų, o tai reiškia, kad su tokiu palaikymu jis neturi šansų pakliūti į gegužę vyksiantį antrąjį prezidento rinkimų turą.

B. Hamonas pasveikino Y. Jadot sprendimą trauktis iš rinkimų kovos ir sakė, kad jo palaikymas padės „pasirengti didiems ekologiniams laimėjimams ateityje“.

B. Hamonas mėgino įtikinti ir J.-L. Melenchoną pasitraukti iš kovos ir tokiu būdu padidinti jo šansus, tačiau šis kol kas atsisako sudėti ginklus.

Vis dėlto ketvirtadienį vėlai vakare J.-L. Melenchonas pareiškė, jog „neužtrenkia jokių durų“ ir yra pasirengęs sekmadienį ar pirmadienį susitikti su B. Hamonu, jei šis to pageidauja.

„Esu atviras diskusijoms“, – sakė ultrakairiųjų kandidatas.

Telegeniškas buvęs ekonomikos ministras Emmanuelis Macronas užsitikrino centro stovyklos lyderio pozicijas, sudaręs aljansą su politikos veteranu centristu Francois Bayrou, trečiadienį pasitraukusiu iš prezidento rinkimų kovos.

Tačiau 39 metų E. Macroną pagal populiarumą jau lenkia kraštutinių dešiniųjų kandidatė Marine Le Pen.

Remiantis apklausų rezultatais, jei rinkimai vyktų dabar, 48 metų M. Le Pen gautų 25–27,5 proc. balsų. Tačiau apklausos jai prognozuoja pralaimėjimą gegužės 7 dieną vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.29 08:35

Įvykiai Baltarusijoje. Režimas trims mėnesiams sustabdo protestus bei opozicijos padėtį nušviečiančios tut.by žiniasklaidos statusą Baltarusija sankcijas taikys apie 100 Lietuvos pareigūnų; atnaujinta 20.09

22
Vilniaus universitete vykstanti Emmanuelio Macrono diskusija su studentais

Pasaulyje

2020.09.29 10:10

Macronas: mums reikia demokratiškesnės ES, kurios vadovus rinktų tautos Prancūzijos prezidentui suteiktas VU garbės daktaro vardas; atnaujinta 12.47

48
Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Su-25“ asociatyvi nuotr.

Pasaulyje

2020.09.29 06:58

Armėnija skelbia, kad jų naikintuvą numušė Turkijos lėktuvas Turkija tokius kaltinimus vadina „neatitinkančiais tikrovės“; atnaujinta 18.24

11
Prancūzijos prezidentas Emannuelis Macronas su Gitanu Nausėda lankėsi Rukloje

Pasaulyje

2020.09.29 16:19

Su Macronu karius Rukloje aplankęs Nausėda: šis vizitas svarbus, kad vienas kitą geriau suprastume Prancūzijos prezidentas atsisveikino su Lietuva; atnaujinta 17.42

49
Petro Porošenka

Pasaulyje

2020.09.29 07:53

Naujausia informacija. Buvęs Ukrainos prezidentas Porošenka užsikrėtė koronavirusu Jungtinėje Karalystėje – naujų atvejų rekordas; atnaujinta 22.01

31