Naujienų srautas

Pasaulyje2013.04.25 08:29

Kinija perspėja Japoniją ir JAV dėl provokacinių akcijų

ELTA 2013.04.25 08:29

Kinija įspėjo Japoniją ir JAV dėl „provokacinių akcijų“ ir pareiškė, jog gins savo teritoriją, praneša agentūra „Reuters“.

Kinija įspėjo Japoniją ir JAV dėl „provokacinių akcijų“ ir pareiškė, jog gins savo teritoriją, praneša agentūra „Reuters“.

Taip vyriausybė Pekine reagavo į Japonijos pareiškimą, kad per birželį planuojamas bendras su JAV karines pratybas bus imituojamas ir salos atsikovojimas. Tačiau Tokijas pabrėžė, kad nėra scenarijaus, nukreipto prieš kokią nors konkrečią šalį.

Kinija ir Japonija nesutaria dėl mažos salų grupės Rytų Kinijos jūroje, į kurią abi šalys reiškia pretenzijas. Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė trečiadienį pareiškė, kad užsienio spaudimas nesulaikys Pekino nuo savo valstybinės teritorijos gynimo. Į provokacines akcijas esą bus ryžtingai reaguojama.

Negyvenama salų grupė, kurią Kinija vadina Diaoju, o Japonija – Senkaku, yra žuvinguose vandenyse. Be to, spėjama, kad regione yra gamtinių dujų. Japonija salų grupę neseniai įsigijo iš privataus savininko. Kinijoje tai sukėlė audringus protestus, nukreiptus prieš Japoniją. Nuo tada santykiai tarp abiejų šalių yra gerokai pašliję.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi