Pasaulyje

2017.02.23 21:04

Po „Brexit“ referendumo pastebimai daugiau rytų europiečių palieka Britaniją

BNS2017.02.23 21:04

Pastebimai daugiau migrantų iš aštuonių Rytų Europos šalių palieka Jungtinę Karalystę, britams pernai nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES), rodo ketvirtadienį paskelbti duomenys.

Visgi atvykstančių į Britaniją iš Rumunijos ir Bulgarijos skaičius išaugo.

Nacionalinės statistikos biuras taip pat paskelbė, kad į Britaniją per tris 2016 metų ketvirčius atvyko 273 tūkst. daugiau žmonių, nei išvyko.

Anot biuro, pernai iš Britanijos išvyko reikšmingai daugiau piliečių iš Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos ir Slovėnijos.

Įvertinus trejų 2016 metų ketvirčių duomenis prognozuojama, kad iš Jungtinės Karalystės išvykusių šių šalies piliečių skaičius per metus išaugo 12 tūkst. iki 39 tūkst. asmenų.

Tačiau iš Rumunijos ir Bulgarijos į Britaniją pernai atvyko 19 tūkst. daugiau piliečių, nei anksčiau – iš viso 74 tūkst. per metus.

Migracijos klausimai buvo vieni esminių „Brexit“ referendumo kampanijoje. Per plebiscitą pernai 52 proc. britų pasisakė už tai, kad Jungtinė Karalystė paliktų Europos Sąjungą.

Iki šiol ES piliečių statusas Britanijai pasitraukus iš Bendrijos išlieka neaiškus, nes premjerė Theresa May atsisako patvirtinti jų teises, kol nevyksta oficialios „Brexit“ derybos.

Jas planuojama inicijuoti iki šių metų kovo pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt