Pasaulyje

2017.02.23 20:31

Švedijos pilietis pasiųstas už grotų dėl žinučių feisbuke, raginančių finansuoti džihadistus

BNS 2017.02.23 20:31

Švedijos piliečiui teismas ketvirtadienį skyrė šešis mėnesius kalėjimo už tai, kad socialiniame tinkle „Facebook“ ragino žmones skirti lėšų džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“.

Asmens, pasivadinusio Ahmadu Qadanu, paskyroje 2013 metų balandžio 21 dieną paskelbtoje žinutėje buvo rašoma: „Padėkite mums aprūpinti fronte esančius mūsų brolius ginklais, kad jie galėtų atkeršyti už savo brolius ir seseris“.  

Malmės apygardos teismo teisėjas Lennartas Strinasas sakė, kad tai precedento neturinti byla Švedijoje.  

„Nusikaltimas, už kurį buvo nuteistas šis asmuo, galėjo būti įvykių grandinės pradinis etapas ir vėliau galėjo atvesti prie teroristinio nusikaltimo“, – sakė teisėjas.

Žinutėje žmonės buvo raginami susisiekti su dviem įvardytais asmenimis ir sužinoti iš jų banko sąskaitos, į kurią būtų galima pervesti pinigus, numerį.

Vienas iš žinutėje minimų vyrų Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos yra įtrauktas į teroristų finansininkų sąrašus.

Duodamas parodymus teisme 34 metų A. Qadanas savo kaltės nepripažino ir tvirtino, kad  2014 metais perėmė šią paskyrą iš asmens, kurio vardo nežino. Paskyra buvo sukurta Ash-Shaami As-Suwedi vardu.

Švedijos žvalgybos tarnybos „Sapo“ duomenimis, maždaug 300 žmonių išvyko iš Švedijos į Siriją bei Iraką prisijungti prie džihadistų.