Pasaulyje

2017.02.23 18:45

Olandų populistas G. Wildersas baiminasi dėl saugumo: atšaukė rinkimų kampanijos renginius

ELTA2017.02.23 18:45

Nyderlandų populistas, islamo kritikas Geertas Wildersas, baimindamasis dėl savo saugumo, atšaukė visus rinkimų kampanijos renginius. Kol bus išaiškinti visi faktai, jo partija atsisako bet kokios viešos veiklos, pareiškė G. Wildersas ketvirtadienį tviteryje, turėdamas omenyje vieno savo apsaugininko sulaikymą. G. Wildersas kalbėjo apie labai nerimą keliančias žinias, informuoja agentūra „Reuters“. 

Dieną prieš tai paskelbta, kad iš Maroko kilęs jo apsauginis įtariamas informaciją apie G. Wildersą perdavęs vienai nusikalstamai organizacijai.

Nyderlandų žvalgybos vadas sakė, kad, remiantis dabartiniais duomenimis, pavojaus G. Wilderso saugumui nebuvo. Vyras asmens sargybiniu dirbo ne tiesiogiai, jis apžiūrėdavo G. Wilderso renginių vietas.

 Apklausose prieš kovo 15-ąją vyksiančius parlamento rinkimus G. Wilderso partija pirmauja. Pastarosiomis savo rinkimų kampanijos dienomis jis suaktyvino marokiečių mažumos šalyje puolimą. Dešiniosios Laisvės partijos pirmininkas marokiečius pavadino „atmatomis“' dėl kurių gatvėse yra nesaugu. G. Wildersas praėjusį gruodį jau buvo nuteistas dėl kurstymo diskriminuoti marokiečius, tačiau teismas jam bausmės neskyrė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.