Pasaulyje

2017.02.23 16:20

Tiriant Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus gali tekti atversti D. Trumpo mokesčių deklaraciją

BNS 2017.02.23 16:20

Respublikonų senatorė Susan Collins neatmeta galimybės, kad Sento žvalgybos komitetui, atliekančiam tyrimą dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus, gali tekti patikrinti prezidento Donaldo Trumpo mokesčių deklaraciją, praneša JAV žiniasklaida.

Šiam komitetui priklausanti S. Collinz kalbėdama per radiją sakė, kad toks prašymas gali būti pateiktas, jeigu tyrimo eigoje paaiškės, kad būtų prasminga susipažinti su prezidento deklaracija.

Iki šiol susipažinti su D. Trumpo deklaracija reikalavo ne respublikonai, o demokratai. Pasak jų, šis dokumentas iš karto parodytų, ar prezidento pareiškimai, kad jis neturėjo verslo reikalų Rusijoje, atitinka tikrovę.

„Jeigu reikės gauti visą virtinę atsakymų, tai, mano manymu, mes tam pasiryžtume (paprašytume mokesčių deklaracijos)“, – sakė S. Collins ir pabrėžė, kad kol kas nežino, ar tokia būtinybė iškils.

Senatorė taip pat pranešė, kad komiteto „daugelis narių“ prašys iškviesti apklausai buvusį D. Trumpo nacionalinio saugumo patarėją Michaelą Flynną. Daugelis Kongreso narių mano, kad jis pernelyg glaudžiai susijęs su Rusija.

Kol kas neaišku, ar M. Flynno apklausa bus atvira, ar vyks už uždarų durų, sakė S. Collins.