Pasaulyje

2017.02.22 11:59

Siekdami sumažinti dvišalių santykių įtampą, Meksikoje apsilankys aukšto rango JAV pareigūnai

ELTA2017.02.22 11:59

JAV valstybės ir krašto saugumo sekretoriai ketvirtadienį lankysis Meksikoje, kur susitiks su šios šalies prezidentu. Šiuo susitikimu bus siekiama sumažinti diplomatinę įtampą, kilusią dėl prezidento Donaldo Trumpo prekybos ir imigracijos politikos, praneša naujienų agentūra AFP.

Įtampai dvišaliuose santykiuose pasiekus aukščiausią tašką per pastaruosius kelerius metus, Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto savo šalyje priims JAV valstybės sekretorių Rexą Tillersoną ir krašto saugumo sekretorių Johną Kelly.

D. Trumpas supykdė Meksiką, pažadėjęs pasienyje su šia šalimi pastatyti sieną, kad į JAV nebegalėtų patekti imigrantai iš Lotynų Amerikos, ir peržiūrėti dvišalius prekybos santykius.

Po to, kai D. Trumpas praėjusį mėnesį pareiškė priversiąs Meksiką sumokėti už šią sieną, E. Pena Nieto atšaukė planuotą vizitą į JAV.

JAV valstybės departamento išplatintame pranešime teigiama, kad susitikime planuojama aptarti „pasienio saugumo, teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo, prekybos ir kitus klausimus“.

Meksika teigė, kad vizito tikslas – siekti sukurti „pagarba grįstus, artimus ir konstruktyvius dvišalius santykius“.

Vizito metu R. Tillersonas ir J. Kelly taip pat susitiks su Meksikos vidaus ir užsienio reikalų, finansų, gynybos ir karinio jūrų laivyno ministrais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.