Pasaulyje

2017.02.22 11:13

Baltųjų rūmų atstovas: kibernetiniai karai yra ateities karai

LRT.lt 2017.02.22 11:13

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį Niujorke susitiko su buvusiu šio miesto meru, JAV prezidento Donaldo Trumpo artimu bendražygiu ir Baltųjų Rūmų patarėju kibernetinio saugumo klausimais Rudy Giuliani, teigiama URM pranešime spaudai.

L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva prie  naujos JAV administracijos pasiryžusi toliau stiprinti Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų strateginę partnerystę bei išnaudoti naujas atsiveriančias galimybes šiai partnerystei stiprinti.

Susitikime aptartas galimas bendradarbiavimas kibernetinio saugumo klausimais, ypač užtikrinant energetinių objektų kibernetinį saugumą.

„Kibernetiniai karai yra ateities karai, todėl privalome būti tam pasirengę“, – sakė R. Giuliani.

L. Linkevičius papasakojo apie Lietuvoje sėkmingai įgyvendintus energetikos infrastruktūros projektus ir pažangą gerinant kibernetinį saugumą.

„Nėra atsitiktinumas, kad NATO centrai, kurie rūpinasi naujomis grėsmėmis – energetikoje, kibernetinėje ir informacinėje erdvėse – yra įkurti Baltijos šalyse. Tai rodo mūsų profesionalumo pripažinimą ir sąjungininkų pasitikėjimą“, – teigė ministras.

Buvęs Niujorko meras pakartojo savo suinteresuotumą artimiausiu metu apsilankyti Lietuvoje ir iš arčiau susipažinti su kibernetinio saugumo situacija ir suskystintų gamtinių dujų terminalu Klaipėdoje.