Pasaulyje

2017.02.21 08:10

Melburno apylinkėse į prekybos centrą įsirėžė lengvasis lėktuvas

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.21 08:10

Lengvasis lėktuvas antradienį įsirėžė į vieną prekybos centrą netoli Australijos miesto Melburno ir sprogo paskleisdamas „didžiulį ugnies kamuolį“, o per šią katastrofą žuvo visi penki orlaiviu skridę žmonės, pranešė policija.

Dvimotoris lėktuvas „Beechcraft Super King Air“, vos pakilęs prieš 9 val. vietos (antradienio vidurnaktį Lietuvos) laiku, pakrypo ir trenkėsi į prekybos centrą „Direct Factory Outlet“ (DFO) netoli oro uosto Melburno priemiestyje Esendon Fildse. Tuo metu prekybos centras dar nebuvo atsidaręs.Beje, orlaivis nukrito į sandėlį.

„Lėktuve buvo penki žmonės, ir atrodo, kad nei vienas neliko gyvas jam sudužus“, – sakė Viktorijos valstijos policijos komisaro pavaduotojas Stephenas Leane`as.

Viktorijos vyriausiasis ministras Danielis Andrewsas sakė, kad ši aviacijos katastrofa yra didžiausia valstijoje per tris pastaruosius dešimtmečius.

Australijos premjeras Malcolmas Turnbullas pareiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir draugams.

„Giliai nuliūdintas šiandienos tragiškos nelaimės Esendone. Mūsų širdys ir maldos su aukomis ir jų šeimomis“, – sakoma jo „Twitter“ žinutėje.

Privatus užsakomųjų skrydžių lėktuvėlis turėjo per 55 minutes nuskristi iš Esendono, esančio į šiaurę nuo Melburno, į piečiau esančią Kingo salą. Kaip rašo dienraštis „The Australian“, orlaivis veikiausiai skraidino amerikiečius turistus į toje saloje įsikūrusį golfo kurortą.

Nedaug trūko, kad jis būtų įsirėžęs į didelę automagistralę, kurioje anksti ryte buvo daug automobilių.

Tiesioginiame televizijos reportaže matėsi sudegusio lėktuvo nuolaužos, liepsnos ir smarkiai apgadintas prekybos centras bei aplinkiniai pastatai.

Į orą kilo tirštų dūmų stulpas, o įvykio liudininkai pasakojo apie sprogimą.

 „Atrodo, užsakomojo skrydžio lengvasis lėktuvas trenkėsi į DFO Esendon Fildse“, – sakė policijos ministrė Lisa Neville.

Prekybos centras turėjo atsidaryti tik po valandos, o pareigūnai patvirtino, kad pastato viduje niekas nenukentėjo.

„Taip pat liko nuolaužų ant kelio“, – pridūrė ministrė.

Vienas taksistas paskambino nacionalinio transliuotojo ABC radijui ir sakė matęs „didžiulį ugnies kamuolį“.

„Mačiau tą lėktuvą ... kai jis įsirėžė į pastatą, pakilo didžiulis ugnies kamuolys“, – sakė vairuotojas, vardu Jasonas.

„Per taksi langą pajutau kaitrą. Tuomet ratas – jis atrodė panašus į lėktuvo ratą – atskriejo ant kelio ir trenkėsi į taksi priekį, kai važiavom pro šalį“, – pridūrė jis.

Viktorijos policijos vyresnysis inspektorius Mickas Frewenas sakė, kad tyrėjų keliama pagrindinė avarijos versija – kad įvyko „katastrofinis variklio gedimas“.

Lakūnas suspėjo paskelbti pavojų prieš lėktuvui sudūžtant, pridūrė jis.

DFO parduotuvės darbuotojas, vardu Ashas, sakė televizijai „Sky News“ matęs „į orą kylantį ugnies kamuolį“ ir pridūrė, kad „atrodė, tarsi būtų sprogusi bomba“.

„Ugnis buvo tokia kaitri, kad niekaip negalėjom prisiartinti, – pasakojo jis. – Matėm (lėktuvo) nuolaužas – arba kas iš jų buvo likę.“

Melburno ugniagesių brigados vadas Paulas Stacchino savo „Twitter“ žinutėje rašė, kad „daugiau kaip 60 ugniagesių sunkiai dirbo, kad gaisras ... būtų suvaldytas. Komandos dar kurį laiką liks įvykio vietoje.“

Australijos transporto saugumo biuras nurodė išsiuntęs į įvykio vietą savo tyrėjus.

Esendon Fieldso oro uostas buvo uždarytas, o visi skrydžiai nukreipti į du didesnius Melburno oro uostus – Tulamarino ir Avalono.

Taip pat buvo laikinai uždaryta didelės automagistralės šalia nukentėjusio prekybos centro vienos krypties kelias, kol bus pašalintos ant jo pažirusios nuolaužos.