Pasaulyje

2017.02.20 16:29

Malaizijos diplomatija – prieš Š. Korėją

Tęsiantis tyrimui dėl Šiaurės Korėjos lyderio netikro brolio nužudymo Malaizija imasi griežtesnių diplomatinių priemonių prieš Pchenjano režimą. Pokalbiui iškviestas Šiaurės Korėjos ambasadorius, kiek anksčiau Kvala Lumpūras iš Pchenjano atšaukė savo pasiuntinį.

Pokalbiui iškviesto Šiaurės Korėjos ambasadoriaus teigimu, jo šalis Malaizijos policija nepasitiki. Nors tyrėjai galutinių išvadų dar nepateikė, jis teigė, jog nuo žūties praėjo savaitė, o mirties priežastis paaiškinančių įrodymų iki šiol nėra. 

Šiaurės Korėjos diplomatas Malaizijos pareigūnams privalėjo pasiaiškinti po jo pareiškimo neva pradėjusi tyrimą Malaizija „susimokė“ su Pchenjanui priešiškomis jėgomis. Praėjusią savaitę Kvala Lumpūro oro uoste nužudyto netikro Šiaurės Korėjos lyderio brolio tapatybę patvirtino Pietų Korėjos tarnybos. 

Policijos tyrėjų teigimu, vyras buvo apipurkštas nuodingu chemikalu. Manoma, kad už žmogžudystę atsakingas Pchenjano režimas, tačiau tikslių tą pagrindžiančių įrodymų kol kas nėra. Dėl žmogžudystės sulaikyti keturi asmenys, dar keturių šiaurės korėjiečių ieškoma.

LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas narplioja nužudymo detektyvą įraše.