Pasaulyje

2017.02.20 23:09

JAV viceprezidentas pasisakė apie NATO batalionų dislokavimą Lietuvoje

Lukas Kivita, LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.20 23:09

Jungtinių Valstijų viceprezidentas Mike`as Pence`as pareiškė, kad toliau rems NATO batalionų dislokavimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje. 

Šeštadienį susitikęs su trijų Baltijos šalių prezidentais, M. Pence`as pirmadienį Briuselyje paskelbė, kad naujoji administracija sieks, kur įmanoma, rasti sąlyčio taškų su Rusija, bet kai ji naudoja jėgą, gins Europos šalis.

„Turime ne tik drauge stoti prieš terorizmą, bet ir aiškiai ginti Europos valstybių suverenumą ir teritorinį vientisumą. Rusijai mėginant jėga pakeisti tarptautines sienas, mes ir toliau remsime NATO sustiprinto priešakinio buvimo iniciatyvos pastangas Lenkijoje ir Baltijos šalyse.

Ukrainoje ir toliau sieksime Rusijos atsakomybės ir reikalausime, kad Rusija vykdytų Minsko susitarimus, o pradėtų deeskaluodama smurtą rytų Ukrainoje“, – teigė M. Pence`as.

Su aukščiausiais Europos Sąjungos pareigūnais Briuselyje susitikęs Jungtinių Valstijų viceprezidentas M. Pence`as sako, kad naujoji Amerikos administracija ir toliau lieka tvirtai įsipareigojusi bendradarbiavimui su Europos Sąjunga. Baigdamas vizitą Europoje Pensas lankosi ir NATO būstinėje, kur kalbėsis su Aljanso generaliniu sekretoriumi.

M. Pence`as sako, kad Donaldo Trumpo administracijos įsipareigojimas transatlantiniams ryšiams – ilgalaikis ir tvirtas. Su M. Pence`u susitikęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas teigė, kad Bendrija Amerika „pasikliauja“, pridūręs, esą per paskutinį mėnesį įvykių buvo pernelyg daug, „kad abi pusės apsimetinėtų, jog viskas liko kaip buvę“.

Nerimą dėl naujosios Jungtinių Valstijų administracijos požiūrio į transatlantinius ryšius išreiškė po to, kai D. Trumpas pareiškė manantis, kad „Brexito“ keliu paseks ir kitos Bendrijos šalys, NATO pavadino „atgyvenusiu“ Aljansu bei per rinkimų kampaniją rodė palankumą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.