Pasaulyje

2017.02.20 15:45

Pentagono vadovas: JAV Irake ne tam, kad pasiglemžtų kieno nors naftą

ELTA 2017.02.20 15:45

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) neketina grobstyti Irako naftos rezervų, pirmadienį vykdamas į Bagdadą tvirtino JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas. Taip jis pamėgino nuraminti savo šalies partnerius Irake, susirūpinusius dėl prezidento Donaldo Trumpo pasisakymų, praneša naujienų agentūra AFP.

D. Trumpas tiek rinkimų kampanijos metu, tiek jau tapęs prezidentu teigė, kad JAV, kurių pajėgos aštuonerius metus buvo okupavusios Iraką, turėjo pasisavinti bent dalį Irako naftos ir taip finansuoti ten vykdytą karinę kampaniją. Negana to, taip jos esą galėjo atimti grupuotei „Islamo valstybė“ (IS) gyvybiškai svarbų pajamų šaltinį.

Tačiau J. Mattisas, į atsargą išėjęs karinio jūrų laivyno generolas, Irako invazijos metu vadovavęs šalies pajėgoms, tokias D. Trumpo mintis atmetė.

„Amerikoje mes visi visada susimokėdavome už dujas ir naftą ir, manau, kad taip darysime ir ateityje, – prieš atvykdamas į Bagdadą žurnalistams sakė Pentagono vadovas. – Mes Irake ne tam, kad pasiglemžtume kieno nors naftą.“

Praėjusį mėnesį kalbėdamas JAV Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) būstinėje D. Trumpas teigė, kad prezidentaujant Barackui Obamai JAV iš Irako išvedus didžiąją dalį savo pajėgų „reikėjo pasilikti naftą“.

Tuomet neišsiplėsdamas jis pridūrė, kad galbūt JAV tam dar turės progą.