Pasaulyje

2017.02.21 09:23

JK Lordų Rūmai pradeda svarstyti „Brexit“ planą

Jungtinės Karalystės Lordų Rūmai pirmadienį pradeda svarstyti vadinamojo „Brexit“ planą. Tam jau yra pritarę Bendruomenių Rūmai, tačiau planas gali būti pataisytas ir grąžintas svarstyti iš naujo. Po Lordų Rūmų sprendimo planą dar turės pasirašyti karalienė ir tuomet britų premjerė jau galės pateikti oficialų prašymą dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Per 800 narių turinčiuose Lordų Rūmuose valdantieji konservatoriai daugumos neturi. Buvęs leiboristų darbo ministras lordas Peteris Mandelsonas prieš debatus ragina iš anksto nepasiduoti ir pagerinti planą dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos.  Pasak jo, turi būti užtikrintos Bendrijos piliečių teisės šalyje, nes dabar britų vyriausybės žodiškai siūlomos garantijos nėra pakankamos. Tačiau Teisingumo sekretorė paragino nesileisti į praeities kovas ir susitaikyti su referendumo rezultatais.

Bendruomenių Rūmai premjerės Theresos May parengtam planui dėl pasitraukimo pritarė mėnesio pradžioje. Jeigu lordai nuspręstų įstatymą pataisyti, jis vėl grįžtų į Bendruomenių Rūmus. Britų žiniasklaidoje buvo pasirodę ir pranešimų, kad Lordų Rūmai gali būti panaikinti, jeigu jie nepritartų vadinamojo „Brexit“ planui, tačiau vyriausybė tokią informaciją paneigė. Laukiama, kad Lordų Rūmai sprendimą priims kovo pradžioje ir tai leistų premjerei jau kito mėnesio pabaigoje oficialiai pradėti derybas dėl pasitraukimo.