Pasaulyje

2017.02.19 23:15

Tbilisyje – daugiatūkstantinis mitingas už žodžio laisvę

LRT.lt 2017.02.19 23:15

Gruzijoje nuo 10 iki 15 tūkstančių žmonių dalyvavo eisenoje sostinės Tbilisio Rustavelio prospektu ir mitinge prie buvusio parlamento pastato protestuodami prieš opozicinio televizijos kanalo „Rustavi 2“ uždarymą.

Svoboda.org praneša, kad artimiausiu metu Gruzijos aukščiausiasis teismas turėtų paskelbti sprendimą byloje pagal artimo valdančiajai „Gruzijos svajonės“ partijai verslininko Kibaro Chalvashi ieškinį. Jis teigia, kad 2006 m., valdant Michailui Saakašviliui, televizijos kanalas buvo neteisėtai iš jo atimtas ir perduotas tuometiniam prezidentui lojaliems Ukrainos verslininkams.

Mitingo išvakarėse buvo nutraukta „Rustavi 2“ transliacija. Eteryje pasirodė pranešimas, kviečiantis protestuoti prieš žodžio laisvės varžymą. Mitingo organizatoriai teigia nesiekiantys politinių tikslų, bet mitinge dalyvavo daug opozicijai priklausančių parlamentarų.

Mitinge pasisakę žurnalistai sakė iki galo kovosiantys už žodžio laisvę ir neleisiantys „Rusijos oligarchui Bidzinai Ivanišviliui perimti paskutinę opozicinę žiniasklaidos priemonę“.