Pasaulyje

2017.02.19 18:46

M. Pence`as Turkijos premjerui: JAV nori naujo starto ryšiuose su Turkija

BNS2017.02.19 18:46

JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as Turkijos ministrui pirmininkui Binali Yildirimui sakė, kad naujoji JAV administracija nori „naujo starto“ šių abiejų NATO narių santykiuose, pranešė sekmadienį Turkijos žiniasklaida.

Turkija, savo ruožtu, norėtų pagerinti santykius su Vašingtonu, kuriame prezidentauja Donaldas Trumpas po gana įtemptų Ankaros santykių su jo pirmtaku Baracku Obama.

Šeštadienį Miuncheno saugumo konferencijos užkulisiuose susitikęs su B. Yildirimu, M. Pence`as pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos yra pasirengusios plėtoti ryšius, pranešė privatus televizijos kanalas NTV.

Oficialiame Baltųjų rūmų pranešime apie M. Pence`o lankymąsi Turkijoje nurodoma, kad JAV valstybės sekretorius pakartojo, jog JAV laikosi savo įsipareigojimų Turkijai, kaip strateginei NATO narei.

„Abu vadovai aptarė ir tai, kaip paspartinti bendras pastangas kovoje su grupuote „Islamo valstybė“ (IS)“, – pažymi Baltieji rūmai.

Praėjusią savaitę naujasis JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Mike`as Pompeo lankėsi Ankaroje, nepraėjus nė dviem paroms nuo JAV prezidento D. Trumpo pokalbio telefonu su Turkijos vadovu Recepu Tayyipu Erdoganu.

B. Yildirimas dar sakė M.Pence`ui, kad Turkija „pasirengusi visų rūšių bendradarbiavimui“ turkų pamokslininko Fethullah Guleno klausimu, nurodė NTV. Pastarąjį Ankara kaltina dėl liepos 15 dieną surengto mėginimo nuversti valdžią ir reikalauja, kad JAV jį išduotų. F. Gulenas šiuos kaltinimus griežtai neigia.

Ankara taip pat vadina F. Guleno vadovaujamą judėjimą „teroristine organizacija“, nors pamokslininkas teigia, kad jo organizacija yra taiki, skleidžianti nuosaikųjį islamą.

Anot B. Yildirimo, sutikdama išduoti F. Guleną JAV administracija „atskleistų naują lapą“ abiejų šalių santykiuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.