Pasaulyje

2017.02.19 17:18

Senatorius: D. Trumpas turėtų padėti išspardyti „Rusijai užpakalį“

BNS2017.02.19 17:18

JAV prezidentas Donaldas Trumpas turėtų pasakyti visą tiesą ir palaikyti pastangas „išspardyti Rusijai užpakalį“ už tariamą kišimąsi į pernai vykusius JAV rinkimus, sekmadienį pareiškė aukštas pareigas užimantis respublikonų senatorius Lindsey Grahamas.

D.Trumpas nuolat klausinėjamas dėl ryšių su Rusija, be to šią savaitę dėl bendravimo su Maskvos ambasadoriumi Vašingtone buvo priverstas atsistatydinti prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Michaelas Flynnas.

Prezidentas nuolat kartoja norintis pagerinti santykius su Rusija, tačiau L.Grahamas teigia, kad D.Trumpas turėtų kur kas daugiau dėmesio skirti atsakui Rusijai dėl tariamo įsilaužimo į Demokratų partijos tinklus, kaip manoma, siekiant jo naudai diskredituoti kandidatę Hillary Clinton.

„Mano tikslas – padėti tai ant D.Trumpo darbo stalo ir tikėtis, kad jis priims šią idėją; kaip laisvojo pasaulio lyderis jis turėtų su mumis bendradarbiauti ir nubausti Rusiją“, – Miuncheno saugumo konferencijoje sakė L. Grahamas.

„2017-ieji bus metai, kuomet Kongrese bus spardomas Rusijos užpakalis“, – pridūrė jis.

Anot L. Grahamo, prezidentui reikia būti visiškai atviram. „Labiausiai dėl prezidento Trumpo nerimauju todėl, kad... jis niekada iš tikrųjų nepažvelgė į kamerą“.

Senatoriaus manymu, prezidentas turėtų tai padaryti ir pasakyti: „Nors nuo Rusijos kišimosi nukentėjo Demokratų partija, aš dabar esu laisvojo pasaulio lyderis ir galiu visus patikinti, kad per mano pamainą jie sumokės už bandymus kištis į mūsų rinkimus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt