Pasaulyje

2017.02.19 17:00

Per automobilinės bombos sprogimą Mogadiše žuvo mažiausiai 14 žmonių

BNS2017.02.19 17:00

Netoli judrios sankryžos Mogadiše sekmadienį sprogus užminuotam automobiliui, žuvo mažiausiai 14 žmonių, teigia vietos pareigūnai ir liudininkai.

„Suskaičiavome apie 14 žuvusiųjų ir daugiau kaip 30 sužeistųjų... sprogimas įvyko judrioje sankryžoje prie kelio, kai ten buvo daug civilių“, – pasakojo vietos saugumo pareigūnas Mohamedas Jilibey.

Šis sprogimas yra pirmasis didelis išpuolis Somalio sostinėje po to, kai prezidentu buvo išrinktas Mohamedas Abdullahi Mohamedas, pravarde Farmajo, nors praėjusią savaitę perduodant valdžią, užfiksuota keletas minosvaidžio sprogimų, už kuriuos atsakomybę prisiėmė islamistų grupuotė „al Shabaab“.

„Žuvusiųjų yra labai daug, patvirtinta, kad mirė daugiau kaip 10 žmonių, kiti sužeisti“, – sakė dar vienas pareigūnas Dahiras Ahmedas.

Liudininkų teigimu, taikytasi sprogdinti sankryžoje pietinėje Mogadišo dalyje esančiame Madinos rajone, kur tuo metu buvo kareivių, civilių ir prekeivių.

„Palei kelią buvo daug smulkių prekeivių, arbatinių ir restoranų. Buvo ir daug saugumo pajėgų karių bei pirkėjų; sprogimas buvo toks galingas, kad pražudė beveik 20 žmonių, daugiausia civilių“, – tvirtino liudininkas Sumayo Moalimas.

Šis išpuolis išryškina iššūkius, su kuriais susiduria naujasis prezidentas, paveldėjęs administraciją, kuri turi ribotas galias valdyti Somalio teritoriją dėl islamistų grupuotės „al Shabaab“ , nors valdžią stipriai remia tarptautinė bendruomenė.

Afrikos Sąjungos kariai „al Shabaab“ kovotojus 2011 m. rugpjūtį išstūmė iš Mogadišo, tačiau jie ir toliau valdo kaimo vietoves ir vis rengia išpuolius sostinėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt