Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.18 15:31

Rusija pasisako už „postvakarietišką“ pasaulio tvarką

BNS 2017.02.18 15:31

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį paragino užbaigti Vakarų šalių dominavimą formuojant pasaulio tvarką ir sakė, kad Maskva nori kurti „pragmatiškus“ ryšius su Jungtinėmis Valstijomis.

„Tikiuosi, kad (pasaulis) pasirinks demokratinę pasaulio tvarką – postvakarietišką tvarką, kai kiekviena šalis būtų apibrėžiama savo suverenumu“, – jis sakė Miuncheno saugumo konferencijoje.

Rusijos diplomatijos vadovas pridūrė, kad Maskva nori kurti pragmatiškus santykius su Vašingtonu.

„Kokių santykių norime su JAV? Pragmatiškų santykių, apipusės pagarbos, ypatingos atsakomybės už pasaulio stabilumą suvokimo“, – pažymėjo S.Lavrovas.

„Abi mūsų šalys niekada tiesiogiai nekonfliktavo; mūsų tarpusavio istorijoje daug daugiau draugiškumo negu priešpriešos“, – sakė jis.

„Mūsų bendras interesas – kurti Rusijos ir Amerikos santykius, juolab kad Amerika mums ne mažiau artima negu Europos Sąjunga, mūsų kaimynė. Beringo sąsiauryje mus skiria tik keturi kilometrai“, – pažymėjo diplomatijos vadovas.

Vis dėlto S. Lavrovas perspėjo, kad Miunchene išsakyti kai kurių Vakarų politikų pareiškimai rodo, kad Šaltasis karas dar nėra pasibaigęs.

„Sakoma, kad karai prasideda žmonių galvose – taigi, logiška, kad jie ten turėtų ir pasibaigti. Tačiau su Šaltuoju karu taip nenutiko – ypač sprendžiant iš kai kurių Europos ir Jungtinių Valstijų politikų pareiškimų, įskaitant pareiškimus, padarytus vakar ir šiandien, konferencijos pradžioje“, – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi