Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.18 16:36

M. Pence`as: D. Trumpo įsipareigojimai NATO – „nesvyruojantys“

15min.lt, BNS 2017.02.18 16:36

JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as šeštadienį pareiškė, kad prezidentas Donaldas Trumpas palaikys NATO ir kad niekas neturėtų abejoti jo įsipareigojimais. Taip pat M. Pence`as pažadėjo, kad jo šalis „laikys Rusiją atsakinga“, nors naujasis Amerikos prezidentas D. Trumpas ieško naujų sąlyčio taškų su Maskva.

„Prezidentas paprašė manęs šiandien perduoti žinią, padrąsinimą – Jungtinės Amerikos Valstijos tvirtai palaiko NATO, ir mūsų įsipareigojimai šiam transatlantiniam aljansui bus nesvyruojantys“, – M. Pence`as sakė per Miuncheno saugumo konferenciją.

„Tegul niekas neabejoja mūsų įsipareigojimais“, – pabrėžė jis.

Kaip skelbia BBC, M. Pence`as teigė, kad JAV „padėtų Europai šiandien ir kiekvieną dieną“.

Vis dėlto susirinkusiems lyderiams jis priminė, kad Europos šalys nesumoka pakankamai už bendrą gynybą. Tik penkios šalys išpildė įsipareigojimą skirti 2 proc. BVP gynybai, pažymėjo jis.

Amerika reikalaus Rusijos atskaitomybės

Per pirmąją savo kelionę į užsienį M. Pence`as stengiasi nuraminti europiečius, smarkiai susirūpinusius dėl Rusijos agresijos ir D. Trumpo palankių pareiškimų apie Kremliaus vadovą Vladimirą Putiną. Jo kreipimasis į užsienio diplomatus ir saugumo pareigūnus taip pat turėtų padrąsinti tarptautinius partnerius, nerimaujančius, kad D. Trumpas gali vesti Ameriką į didesnį izoliacionizmą.

M. Pence`as sakė, kad JAV reikalaus Rusijos laikytis 2015 metų Minsko taikos sutarties, turinčios užbaigti smurtą Rytų Ukrainoje.

„Žinokite: Jungtinės Valstijos toliau laikys Rusiją atsakinga, net jeigu ieškosime naujo bendro pagrindo, kurį, kaip žinote, prezidentas Trumpas laiko įmanomu surasti“, – aiškino M. Pence`as.

Planuojama, kad M. Pence`as šeštadienį taip pat susitiks su Estijos, Latvijos ir Lietuvos vadovais bei Ukrainos prezidentu Petro Porošenka. Be to, numatytas jo susitikimas su Turkijos ministru pirmininku Binali Yildirimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi