Pasaulyje

2017.02.17 22:50

Trejų metų vaikas žuvo, 15 žmonių sužeistų po sprogimo pietryčių Turkijoje

BNS 2017.02.17 22:50

Sprogimas Turkijos pietryčių Sanliurfos provincijoje, esančioje netoli Sirijos sienos, pražudė trejų metų vaiką ir sužeidė 15 žmonių.

Nelaimę netoli prokurorų gyvenamo pastato sukėlė susprogdintas automobilis Viranšehire, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“, cituodama Sanliurfos gubernatorių Gungorą Azimą Tuną.

Jis teigė, kad žuvęs vaikas yra teismo darbuotojo sūnus. Gubernatorius pridūrė, kad sužeistieji jau yra nugabenti į ligoninę, tačiau jų sužeidimai greičiausiai nėra sunkūs.

Pasak jo, sprogimas buvo teroristinė ataka, įvykusi, kai stovintis sprogmenų prikrautas automobilis buvo detonuotas nuotoliniu būdu.

Šalia esantys pastatai buvo stipriai apgadinti.

Turkų teisingumo ministras Bekiras Bozdagas po išpuolio socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad jokia teroristinė organizacija ar jos ataka nesusilpnins Turkijos kovos su terorizmu.

„Mūsų atkakli ir veiksminga kova su terorizmu tęsis“, – rašė jis.

Jokia grupuotė kol kas neprisiėmė atsakomybės už šį išpuolį. Įtariamųjų neįvardijo ir B. Bozdagas.

Pernai Turkiją sukrėtė virtinė atakų, jos nusinešė kelių žmonių gyvybes. Dėl išpuolių būdavo apkaltinami kurdai arba grupuotė „Islamo valstybė“.

Šių metų pradžioje, Naujųjų metų naktį per išpuolį Stambulo naktiniame klube žuvo 39 žmonės, daugiausiai užsieniečiai. Už išpuolį atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“.