Pasaulyje

2017.02.17 21:49

Prorusiški separatistai kaltina ESBO pagalba Ukrainos pajėgoms

BNS 2017.02.17 21:49

Rusijos remiami separatistai penktadienį apkaltino aukšto rango Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pareigūną padedant Ukrainos pajėgoms beveik trejus metus besitęsiančiame konflikte Rytų Ukrainoje.

Separatistų lyderis priekaištus išsakė bendroje spaudos konferencijoje Luhanske su ESBO stebėjimo misijos Ukrainoje vadovo pavaduotoju Aleksandru Hugu. Jis kaltinimus atmetė.

ESBO pagrindinė užduotis Ukrainoje yra fiksuoti paliaubų pažeidimus ir organizuoti reguliarias taikos derybas.

Save pasiskelbusios Donecko liaudies respublikos vadovas Aleksandras Zacharčenka pareiškė, kad ESBO perdavinėjo Ukrainos vyriausybinėms pajėgoms civilinės infrastruktūros koordinates, o ji vėliau buvo apšaudoma.

„ESBO keletą kartų klausė dėl mūsų mokyklų ir darželių koordinačių“, – sakė A.Zacharčenka.

„Netrukus po to, kai mes jums duodame tas koordinates, keisto sutapimo dėka tie pastatai būna užpuolami“, - teigė jis.

„Mūsų miestai ir mūsų infrastruktūra – elektros stulpai ir vandens bokštai, mokyklos ir ligoninės - būna užpuolamos“, – kalbėjo A.Zacharčenka.

„Dėl to mes liekame kiek sumišę. Kaip Ukrainos kariuomenė gauna šias koordinates? – klausė Donecko Liaudies Respublikos vadovas.

ESBO pareigūnas A.Hugas atmetė šiuos pareiškimus kaip nepagrįstus.

„Kai aš stebėjau Ukrainos pajėgas jus puolant, kaip jūs patys buvote puolami, kažkur giliai širdyje aš tikėjausi, kad vieną dieną jūs pradėsite sakyti tiesą“, – sakė A.Hugas.

„Bet, atrodo, kad politika visgi paėmė viršų“, – pridūrė jis.

Nuo 2014 metų gegužę vykstančio konflikto pradžios jau žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.