Pasaulyje

2017.02.17 21:50

Vokietijoje uždrausta lėlė „šnipė“

BNS 2017.02.17 21:50

Vokietijoje priežiūros tarnyba uždraudė su internetu susietą lėlę „My Friend Cayla“, kuri gali kalbėtis su vaikais. Tarnyba perspėjo, kad ši lėlė iš esmės yra „slaptas šnipinėjimo prietaisas“.

Federalinė tinklų agentūra paragino tėvus išjungti šį interaktyvų žaislą.

„Daiktai, kuriuose yra paslėptos kameros ar mikrofonai ir kurie geba siųsti signalą ir nepastebimai perduoti duomenis, pažeidžia žmonių privatumą“, – sakė minėtos tarnybos vadovas Jochenas Homannas.

„Tai ypač taikoma vaikų žaislams. Lėlė Cayla nuo šiol yra uždrausta Vokietijoje. Toks sprendimas priimtas siekiant apsaugoti labiausiai pažeidžiamus mūsų visuomenės narius“, – sakė jis.

Lėlė Cayla veikia tokiu principu, kad siunčia vaiko ištartą klausimą internetu specialiai programai, kuri klausimą išverčia ir internete suranda atsakymą bei atsiunčia jį atgal, o lėlė jį pasako.

Agentūra perspėjo, kad lėlė gali fiksuoti ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų pokalbius ir siųsti informaciją tėvams nežinant.

„Be to, jeigu belaidis interneto ryšys nėra tinkamai apsaugotas, žaislu gali bet kas pasinaudoti ir klausytis žmonių pokalbių jiems nežinant“, – sakė J. Homannas.

Europos vartotojų organizacija pasveikino tokį sprendimą, tačiau kritikavo tą faktą, kad vartotojams bus sunku gauti kompensaciją.