Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.17 20:02

Pakistane po pražūtingos IS atakos sūfijų šventovėje nukauta 100 įtariamųjų

BNS 2017.02.17 20:02

Pakistano pareigūnai pranešė, kad saugumo pajėgos per operacijas visoje šalyje nukovė daugiau nei 100 „teroristų“ po grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) išpuolio, nusinešusio 88 gyvybes vienoje sūfijų šventykloje, nuogąstaujant dėl naujo sukilėlių aktyvumo didėjimo.

Šis išpuolis, pražūtingiausias šalyje per ilgesnį kaip dvejų metų laikotarpį, surengtas po virtinės šią savaitę buvusių kitų atakų, tarp kurių paminėtinas talibų mirtininko susisprogdinimas Lahore, kur žuvo 13 žmonių, sužeista dešimtys.

Ministras pirmininkas Nawazas Sharifas ir armijos štabo viršininkas generolas Qamaras Javedas Bajwa penktadienį atvyko į Sehvaną Sindo provincijoje, kur įvyko naujausias išpuolis.

N. Sharifas pažadėjo naikinti tuos kovotojus „visa valstybės galia“.

Pakistano kariškiai vėliau pranešė apie visoje šalyje vykstančias operacijas. Pasak jų, „nuo praėjusios nakties nukauta daugiau kaip 100 teroristų“, dar daug jų sulaikyta.

IS grupuotės veiklos Pakistane atsiradimas ir Talibano sukilimas gali skaudžiai smogti Pakistanui, kuriame jau buvo atsiradę optimizmo dėl saugumo padėties gerėjimo per dešimtį metų nesiliaujančio karo su kovotojais.

Policija penktadienį uždarė teritoriją aplink sūfijų XIII amž. šventojo Lalo Shahbazo Qalandaro mauzoliejų Sehvano mieste, apie 200 km į šiaurės rytus nuo Karačio. Ketvirtadienį sprogdintojas įėjo į vidų ir detonavo bombą tarp maldininkų.

Šventyklos grindys apšlakstytos krauju, mėtosi daugybė batų, šalikų, buteliukų kūdikiams.

Po išpuolio naktį apie 3 val. 30 min. penktadienį mauzoliejaus prižiūrėtojas stovėdamas šioje skerdynių vietoje skambino savo varpelį ir tvirtino naujienų agentūrai AFP, kad jis „nenusileis teroristams“.

Pasak medikų, žuvusiųjų per sprogimą šventykloje yra 88, tarp kurių – mažiausia 20 vaikų.

Už ataką atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybės“ grupuotė, nurodžiusi, kad buvo tyčia taikytasi į susirinkusius šiitus.

Šis išpuolis, pražūtingiausias šalyje per ilgesnį kaip dvejų metų laikotarpį, sukrėtė visą tautą ir sukėlė abejonių, kad šalies pareigūnai galbūt nesugeba suvaldyti kovotojų grupuočių, nors ir rengia karines operacijas prieš maištininkus.

Sūfizmo, islamo mistiškosios šakos sekėjai tiki šventaisiais ir garbina Dievą muzika, giesmėmis bei šokiais. Radikalios islamistų grupuotės, ypač talibų, sūfijų pamaldumą laiko nukrypimu nuo tikrojo tikėjimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi