Pasaulyje

2017.02.17 19:16

Ispanijos princesės Cristinos vyras už mokesčių slėpimą siunčiamas į kalėjimą

BNS2017.02.17 19:16

Ispanijos teismas pripažino princesę Cristiną nekalta mokesčių slėpimo byloje, tačiau jos sutuoktinis Inaki Urdangarinas bus išsiųstas į kalėjimą ilgiau nei šešeriems metams.

I. Urdangarinas buvo pripažintas kaltu dėl mokesčių vengimo, slėpimo ir kitų kaltinimų. Jam skirta šešerių metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir 512 tūkst. eurų bauda.

Tačiau teisėjas nusprendė, kad 51 metų Cristina gavo naudos iš savo vyro nusikalstamos veiklos, todėl privalės sumokėti beveik 265 tūkst. eurų baudų.

Cristina – pirmoji Ispanijos karališkosios šeimos narė, kuriai buvo iškelti baudžiamieji kaltinimai nuo monarchijos restauracijos 1975 metais.

Teismo nutartyje sakoma: „Privalome išteisinti ir išteisiname Cristiną Federicą ... dėl mokesčių slėpimo, kuriuo ji buvo kaltinama.“

I. Urdangarinas buvo kaltinamas, kad pasinaudojęs savo buvusiu Palmos kunigaikščio titulu per su partneriu valdytą ne pelno fondą „Noos Institute“ išgrobstė apie 6 mln. eurų valstybės lėšų. Princesė Cristina buvo „Noos“ valdybos narė ir drauge su vyru turėjo kitą kompaniją, „Aizoon“, naudotą kaip priedanga išgrobstytų lėšų plovimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.