Pasaulyje

2017.02.17 15:57

Keli savižudžiai sprogdintojai atakavo Nigerijos pabėgėlius

ELTA2017.02.17 15:57

Penktadienį šiaurės rytų Nigerijoje įsikūrusio miesto prieigose susisprogdino septyni, kaip įtariama, grupuotei „Boko Haram“ priklausantys kovotojai. Liudininkų teigimu, išpuolio taikiniu buvo pasirinkti atgal į gimtuosius kaimus grįžti besiruošiantys pabėgėliai, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Sprogimai nugriaudėjo Maidugurio miesto apylinkėse. Šis miestas – regiono, kuriame šalies vyriausybė vykdo kampaniją, aktyviai siekdama sunaikinti šią islamistinę grupuotę, centras. Per daugiau kaip septynerius metus besitęsiantį grupuotės „Boko Haram“ maištą žuvo 15 tūkst. žmonių, o dar 2 mln. gyventojų buvo priversti palikti namus.

Nigerijos Borno valstijos nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra pranešė, kad išpuolio metu buvo sužeisti aštuoni vietos nereguliarios kariuomenės kariai. Pasak agentūros, jie neįvertino „Boko Haram“ gebėjimo ir toliau rengti atakas, nepaisant šalies valdžios teiginių, kad grupuotę jau sutriuškino.

Liudininkų teigimu, savižudžiai detonavo sprogmenis netoli didelės pabėgėlių stovyklos. Ten minios perkeltųjų asmenų būriavosi prie sunkvežimių, kurie turėjo juos pargabenti namo.

Gruodžio mėnesį Nigerijos prezidentas Muhammadu Buhari tvirtino, kad svarbios kovotojų stovyklos Sambisos miške užėmimas žymėjo „Boko Haram“ sutriuškinimą.

Tačiau nuo to laiko pernai į dvi atšakas skilusi grupuotė išpuolius ėmė rengti dar dažniau.

Vienai „Boko Haram“ atšakai šiuo metu vadovauja Abubakaras Shekau iš Sambisos miško, o kitai, įsikūrusiai Čado ežero regione ir susijusiai su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ (IS), vadovauja Abu Musabas al-Barnawi.

Populiariausi