Pasaulyje

2017.02.15 20:03

D. Trumpas neigia kaltinimus jo komandai dėl ryšių su Rusijos šnipais

Lukas Kivita, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.02.15 20:03

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas „Twitter“ tinkle „nesąmone“ pavadino jo komandai metamus įtarimus dėl ryšių palaikymu su Rusijos šnipais.

Amerikos dienraštis „The New York Times“ trečiadienį paskelbė, jog pernai, dar rinkimų kampanijos laikotarpiu, su rusų pareigūnais kontaktavo bent keturi D. Trumpo bendražygiai.

D. Trumpas sako, kad Amerikos žvalgyba konfidencialią informaciją žiniasklaidai mėto „lyg saldainius“, neva skandalu norima užglaistyti jo buvusios varžovės Hillary Clinton kampanijos klaidas. D. Trumpo komandos pokalbiai su Rusijos pareigūnais užfiksuoti vykstant tyrimui dėl programišių įsilaužimo į Demokratų partijos pašto serverius – apie tai dienraščiui anonimiškai paliudijo keturi buvę ir esami Jungtinių Valstijų valstybės tarnautojai.

Tuo metu įtakingi respublikonų partijos nariai prašo pradėti tyrimą dėl kito D. Trumpo bendražygio – dabar jau atsistatydinusio patarėjo saugumo klausimais Michaelio Flynno pokalbio su Rusijos diplomatu dėl Maskvai taikomų sankcijų, tuo metu kai šis tam neturėjo įgaliojimų.

Baltieji rūmai kiek anksčiau patvirtino, kad apie šį pokalbį pats D. Trumpas žinojo bent keletą savaičių. Amerikos prezidentas, be kita ko, „Twitter“ tinkle sukritikavo savo pirmtaką Baracką Obamą už tai, kad šis buvo per švelnus Rusijai ir pabrėžė, kad būtent jo kadencijos laikotarpiu buvo aneksuotas Krymas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.