Pasaulyje

2017.02.15 18:23

Nesutarimuose dėl Dakotos naftotiekio – popiežiaus parama protestuojantiems indėnams

ELTA 2017.02.15 18:23

Popiežius Pranciškus trečiadienį parėmė vietinius gyventojus, protestuojančius prieš kontroversiškai vertinamo Dakotos naftotiekio tiesimą sakydamas, kad jie turi teisę „ginti savo iš protėvių paveldėtą santykį su žeme“, praneša „Reuters“.

„Neleiskite naikinti žemės, neleiskite naikinti aplinkos ir ekonominio balanso, kadangi taip sunaikinsite žmonių išmintį“, – kalbėjo Katalikų Bažnyčios vadovas.

Popiežius kalbėjo dvi dienos po to, kai JAV Federalinis Teismas atmetė vietinių genčių prašymą sustabdyti paskutinės naftotiekio dalies statybas, kurios įžiebė daugybę protestų dėl galimo neigiamo konstrukcijos poveikio aplinkai.

Vietinės gentys taip pat pyksta, kad naftotiekis neleistų jiems atlikti religinių apeigų prie ežero, kuris, jų teigimu, yra apsuptas šventos žemės.

Tūkstančiai genčių narių bei aktyvistų naftotiekio statybos vietose protestuodami įkūrė stovyklas. Gruodį buvęs prezidentas Barackas Obama neišdavė leidimo naftotiekį tiesiančiai kompanijai, tačiau sprendimą pakeitė naujasis šalies vadovas Donaldas Trumpas.

Praėjusią savaitę popiežius netiesiogiai kritikavo ir kitą D. Trumpo pasiūlymą – sienos su Meksika statymą, užsiminęs, kad visuomenė turėtų statyti „tiltus, o ne sienas.“