Pasaulyje

2017.02.15 11:16

Kur nuves protestai Rumunijoje

Penkioliktą dieną iš eilės Rumunijoje nerimsta protestai. Demonstrantai kaltina socialliberalų vyriausybę proteguojant korumpuotus politikus, o vyriausybės šalininkai irgi renkasi į demonstracijas rodydami, kad palaiko valdžią. 

„Jei kalbame apie Rumunijos atvejį, kai demonstracijos yra masinės ir ilgalaikės, tai rodo tam tikrą visuomenės lūžį. Visuomenės lūžiai vyksta tuomet, kai visuomenė yra suskilusi ir pasidalinusi į kelias dideles grupes ir tos grupės konfrontuoja“, – aiškina politologas prof. dr. Algis Krupavičius.

Pasak jo, dažnai protestų pasekmes prognozuoti būna sudėtinga. 

„Ar Rumunijoje vyks valdžios pasikeitimas, sunku prognozuoti, bet panašu, kad įvykiai veda ta kryptimi“, – sako politologas.  

Dideli protestai kyla tada, kai gresia socialinės revoliucijos ar politinės permainos demokratinėje visuomenėje, pabrėžia A. Krupavičius. 

„Esame pripratę ir prie dalinių protestų, pavyzdžiui, Prancūzijoje, kuri irgi bandė priimti liberalų darbo kodeksą. Ten praėjusiais metais vilnijo visa eilė protestų ir visuomenė išsakė savo pozicijas ir nuostatas“, – sako A. Krupavičius. 

Pasak jo, per metus protestuose dalyvauja apie 15 proc. prancūzų ir net 15–20 proc. skandinavų. Kaip paskutinį labai reikšmingą protestą Lietuvoje politologas išskyrė Sąjūdį. 

Plačiau apie protestus Lietuvoje ir pasaulyje – pokalbyje.