Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.14 19:19

Vizito Vokietijoje metu Tuniso premjeras atmetė kritiką dėl deportacijos

ELTA 2017.02.14 19:19

Lankydamasis Vokietijoje, kur buvo numatytas jo susitikimas su šalies kanclere Angela Merkel, Tuniso ministras pirmininkas antradienį atmetė kritiką, kad jo šalis pernelyg ilgai delsė atgal priimti Europoje prieglobsčio prašiusius asmenis, kurių prašymai buvo atmesti. Vienas tokių asmenų buvo ir Berlyno Kalėdų mugėje išpuolį įvykdęs Anisas Amris, praneša „Reuters“.

Youssefas Chahedas taip pat atmetė idėją, kad Tunisas galėtų įkurti savo priėmimo centrus prieglobsčio prašytojams ir taip palengvinti Europai tenkančią naštą.

Prieglobsčio prašytojų deportacijos sistemos trūkumai išryškėjo gruodį, kai tunisietis grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) rėmėjas A. Amris, kuris buvo įtrauktas į stebimų asmenų sąrašą ir kurio prašymas suteikti prieglobstį Vokietijoje buvo atmestas, nebuvo deportuotas iš šalies. Gruodį jis įvykdė išpuolį, per kurį žuvo 12 žmonių.

Tačiau interviu Vokietijos laikraščiui „Bild“ Y. Chahedas tikino, kad bendradarbiavimas su Vokietija prieglobsčio prašytojų klausimu veikia sklandžiai.

„Didžiausia Europos problema – iš Libijos į Italiją atvykstantys pabėgėliai“, – sakė jis, pridurdamas, kad norėdama prieglobsčio negavusius asmenis išsiųsti atgal į Tunisą, Vokietija turi pateikti visus reikiamus dokumentus. 

Teroro išpuolį surengęs A. Amris nebuvo deportuotas, nes laiku nepavyko sutvarkyti reikalingų dokumentų, tarp jų – ir jo asmens dokumentų. 

„Nelegalūs imigrantai su padirbtais dokumentais kartais apsunkina ir užvilkina procesą“, – teigė Y. Chahedas.

Paklaustas apie galimybę, kad Tunisas pastatytų pabėgėlių centrus, kurių steigimą finansuotų Europa, Y. Chahedas sakė: „Tunisas yra labai jauna demokratija, nemanau, kad čia tai veiktų ar kad turime galimybių pastatyti pabėgėlių stovyklas“. Jo nuomone, pagrindinis Europos tikslas turėtų būti siekis rasti sprendimą su Libija.

Vizito metu Y. Chahedas kartu su kanclere A. Merkel aplankė gruodį A. Amrio įvykdyto išpuolio vietą ir ten padėjo gėlių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi