Pasaulyje

2017.02.14 09:38

JAV nacionalinio saugumo patarėjas M. Flynnas atsistatydino dėl ryšių su Rusija

BNS2017.02.14 09:38

JAV nacionalinio saugumo patarėjas Michaelas Flynnas paskelbė atsistatydinantis po žiniasklaidos pranešimų, kad jis klaidino prezidento Donaldo Trumpo administracijos pareigūnus apie savo kontaktus su Rusijos ambasadoriumi Vašingtone.

Oficialiame atsistatydinimo laiške M. Flynnas pripažino, kad laikotarpiu iki D.Trumpo inauguracijos „neapdairiai suteikiau išrinktajam viceprezidentui ir kitiems neišsamios informacijos apie savo pokalbius telefonu su Rusijos ambasadoriumi”.

M. Flynno pasitraukimas nepraėjus nė mėnesiui nuo D.Trumpo administracijos darbo pradžios tapo neįprastai ankstyvu sukrėtimu prezidento pagrindinių patarėjo rate. M. Flynnas buvo ištikimas D. Trumpo šalininkas per prezidento rinkimų kampaniją, bet jo ryšiai su Rusija kėlė susirūpinimą kitiems aukšto rango padėjėjams.

Jis ir pradžių teigė D.Trumpo patarėjams nesikalbėjęs su Rusijos pasiuntiniu apie Maskvai taikomas sankcijas per jųdviejų pokalbį telefonu valdžios perėmimu laikotarpiu. Viceprezidentas Mike`as Pence`as, tikriausiai kliaudamasis paties M. Flynno pateikta informacija, viešai palaikė jo kandidatūrą į nacionalinio patarėjo postą.

Vėliau M. Flynnas pripažino Baltųjų rūmų pareigūnams, kad sankcijų klausimas galbūt buvo aptariamas per pokalbį su rusų ambasadoriumi Sergejumi Kisliaku.

D. Trumpas laikinuoju nacionalinio saugumo patarėjus paskyrė dimisijos generolą leitenantą Keitą Kelloggą, anksčiau dirbusį JAV Jungtiniame štabų vadų komitete, pranešė Baltieji rūmai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt