Pasaulyje

2017.02.13 19:18

„Hurriyet“: Stambulo naktiniame klube išpuolį surengusio vyro tikslas buvo žudyti krikščionis

ELTA2017.02.13 19:18

Naujųjų metų naktį Stambulo naktiniame klube 39 žmones pražudęs islamistas teisme tikino per išpuolį norėjęs žudyti krikščionis, savaitgalį teisme įtariamojo duotus parodymus citavo Turkijos dienraštis „Hurriyet“, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Minėtajame dienraštyje rašoma, kad Abdulgadiras Mašaripovas iš pradžių planavo surengti išpuolį Taksimo aikštės prieigose, tačiau vėliau pakeitė nuomonę, nes teritorijoje buvo itin sustiprinta apsauga. Vietoje to taikiniu jis pasirinko prabangų naktinį klubą „Reina“.

„Prieš įvykį „Reinoje“ nedalyvavau jokiuose kituose išpuoliuose. Norėjau įvykdyti išpuolį prieš krikščionis jų šventės metu, kad atkeršyčiau už visame pasaulyje jų vykdomas žudynes. Mano tikslas buvo žudyti krikščionis“, – dienraštis citavo A. Mašaripovą.

Dauguma Turkijos gyventojų – musulmonai. Per išpuolį žuvo turkai, taip pat turistai iš kelių arabų šalių, Indijos ir Kanados. Tarp atakos aukų buvo Bolivudo filmų prodiuseris, turkas padavėjas, libanietis kūno rengybos treneris ir jordanietis baro savininkas.

Kitą dieną po išpuolio atsakomybę už jį prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“ (IS), pareikšdama, kad taip keršija už Sirijoje Turkijos kariuomenės vykdomą operaciją.

Uzbekas A. Mašaripovas prisipažino esąs IS narys. Jis buvo sučiuptas sausio 16 dieną per Stambule įvykdytą reidą. Jam pareikšti oficialūs kaltinimai naryste ginkluotoje teroristinėje grupuotėje, daugybine žmogžudyste, sunkiųjų ginklų laikymu ir bandymu sugriauti konstitucinę šalies santvarką, pranešė Turkijos valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.