Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.13 14:49

„Hamas“ vadovu Gazoje išrinktas griežtosios linijos šalininkas

BNS 2017.02.13 14:49

Palestiniečių islamistų judėjimas „Hamas“ pirmadienį išsirinko vadovu Gazos Ruože savo sukarinto sparno narį, griežtosios linijos šalininką, pranešė „Hamas“ pareigūnai.

„Yahya Sinwaras buvo išrinktas vadovauti „Hamas“ politiniam biurui Gazos Ruože“ ir pakeis ankstesnį lyderį Ismailą Haniyą, nurodė pareigūnai. Pastarasis daugelio apžvalgininkų laikomas labiausiai tikėtinu pretendentu tapti aukščiausiuoju „Hamas“ lyderiu ir pakeisti tremtyje gyvenantį dabartinį vadovą Khaledą Meshaalą.

2015 metų rugsėjį Y. Sinwaras buvo įtrauktas JAV į terorizmo juodąjį sąrašą kartu su dviem kitais „Hamas“ sukarinto sparno – „Ezzedine`o al Qassamo brigadų“ – nariais.

Šis arabų kalbos studijas baigęs veikėjas gimęs Chan Juniso pabėgėlių stovykloje Gazos Ruožo pietuose. Jis yra „Majd“, vienos iš „Hamas“ žvalgybos tarnybų, įkūrėjas.

1988 metais Y. Sinwaras buvo suimtas Izraelio už „teroristinę veiklą“. Jis buvo nuteistas kalėti keturiskart iki gyvos galvos, bet 2011 metų spalį paleistas pagal susitarimą iškeisti daugiau kaip tūkstantį kalinamų palestiniečių į penkeriais metais anksčiau pagrobtą izraelietį karį Giladą Shalitą.

„Hamas“, dešimtmetį kontroliuojantis palestiniečių anklavą, jau kelis mėnesius vykdo savo vidaus rinkimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi