Pasaulyje

2017.02.13 15:51

Turkmėnijos prezidentas beveik 98 proc. balsų perrinktas dar vienai kadencijai

ELTA2017.02.13 15:51

Turkmėnijos prezidentas Gurbangulis Berdimuchamedovas sekmadienį vykusiuose rinkimuose beveik 98 proc. balsų perrinktas dar vienai kadencijai. Tai pirmadienį Ašchabade pranešė Rinkimų komisija, kuria remiasi agentūra AFP.

Tai bus jau trečioji G. Berdimuchamedovo kadencija prezidento poste. Jis pareigas eina nuo tada, kai 2006-aisiais mirė ilgametis šalies vadovas Saparmuratas Nijazovas. Rinkimų komisijos duomenimis, rinkėjų aktyvumas buvo didelis.

Rinkimuose dalyvavo dar aštuoni kiti kandidatai, tačiau jie neturėjo jokių šansų laimėti. Per rinkimus 2012-aisiais autoritariškai Turkmėniją valdantis G. Berdimuchamedovas surinko 97,1 proc. balsų. Praėjusį rugsėjį prezidento kadencija buvo prailginta nuo 5 iki 7 metų, taip pat panaikintas prezidento amžiaus cenzas. Turkmėnai nusiteikę, kad 59-erių G. Berdimuchamedovas, kaip ir jo pirmtakas, ketina valdyti iki gyvos galvos.

Turkmėnijos prezidentas turi didžiulius įgaliojimus. Jis kartu yra vyriausybės vadovas bei kariuomenės vadas. Prezidentas kontroliuoja žiniasklaidą ir civilinę visuomenę. Buvusi sovietinė respublika, turinti daug naftos ir gamtinių dujų atsargų, yra viena labiausiai izoliuotų pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.