Pasaulyje

2017.02.12 21:28

Vokietija išsirinko naują prezidentą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.12 21:28

Vokietijoje ką tik išrinktas naujas prezidentas – juo, kaip ir tikėtasi, tapo ilgametis socialdemokratų užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris.

Pirmasis jį pasveikino dabartinis prezidentas Joachimas Gauckas, žmogaus teisių gynėjas iš Rytų Vokietijos, dėl amžiaus nebesiekęs perrinkimo.

F.-W. Steinmeierio pergalė buvo neabejotina, nes jį rėmė ir jo socialdemokratų partija, ir kanclerės Angelos Merkel krikščionys demokratai. Jis yra vienas iš populiariausių šalies politikų, griežtai kritikuojantis JAV prezidentą Donaldą Trumpą kaip neapykantos kurstytoją, bet pats kritikuojamas dėl nuolaidžiavimo Rusijai, kai pernai NATO pratybas pavadino nereikalingu žvanginimu ginklais.

Prezidentą renka Federalinė Asamblėja, kurią sudaro visi Bundestago nariai ir dar tiek pat atstovų iš visų Vokietijos žemių.

Prezidento įgaliojimai Vokietijoje simboliniai, bet F.-W. Steinmeierio pergalė padės socialdemokratams rinkimuose rugsėjį. Jie ir taip jau beveik pasivijo dar neseniai vienvaldžius lyderius krikščionis demokratus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt