Pasaulyje

2017.02.11 20:16

D. Trumpas turi nemalonumų dėl savo patarėjo

Donaldas Trumpas pažadėjo pasidomėti žiniasklaidos pranešimais, kad jo patarėjas nacionaliniam saugumui įtariamas nuslėpęs, ką iš tiesų aptarė su Rusijos ambasadoriumi. Ir Michaelis Flynnas, ir su juo pasikalbėjęs viceprezidentas viešai neigė, kad su Maskvos pasiuntiniu dar iki inauguracijos aptartos Baracko Obamos sankcijos dėl kišimosi į rinkimus, bet spauda rašo, jog esama pokalbių išrašų, kurie kelia įtarimų, kad patarėjas galėjo pažeisti įstatymus. Pats M. Flynnas jau neneigia, kad galėjo sankcijas aptarti.

Likus kelioms dienoms iki inauguracijos agentūra „Reuters“ paskelbė, kad jis su Rusijos ambasadoriumi kalbėjosi ne apie tai, apie ką skelbė viešai, bet apie Maskvai tik ką įvestas sankcijas dėl kišimosi į rinkimus.

Pokalbiai vyko prieš Naujuosius metus, kai Baltuosiuose rūmuose dar šeimininkavo Barackas Obama. Pagal tradiciją, kad nepakirstų dar dirbančio prezidento politikos, ateinanti administracija net su sąjungininkais nesidera dėl būsimosios politikos, ką jau kalbėti apie priešininkus.

Tačiau pareigūnų dėmesį patraukė tai, kad kai B. Obama nurodė išsiųsti 35 Rusijos diplomatus, Vladimiras Putinas neįprastai ir netikėtai nusprendė neatsakyti tuo pačiu. D. Trumpas pagyrė Rusijos lyderį kaip labai protingą. Visa tai vyko iškart po M. Flynno pokalbių su Rusijos pasiuntiniu ir žinučių, todėl D. Trumpo patarėjas apkaltintas, kad galėjo pažadėti Kremliui sankcijas atšaukti.

Ginti M. Flynno prieš pat inauguraciją stojo netgi D. Trumpo viceprezidentas Mike`as Pence`as.

Daugiau – įraše.