Pasaulyje

2017.02.11 17:55

Rusija naudojasi Irano oro erdve aviacijos smūgiams Sirijoje rengti

BNS2017.02.11 17:55

Iranas leidžia savo oro erdvėje veikti Rusijos karo lėktuvams, dalyvaujantiems aviacijos smūgiuose Sirijoje, šeštadienį pranešė vienas iraniečių kariškis.

„Faktas, kad jie (Rusijos bombonešiai) toliau naudojasi Irano oro erdve, nes mes vykdome visokeriopą strateginį bendradarbiavimą su Rusija“, – naujienų agentūrai „Fars“ sakė admirolas Ali Shamkhanis, Aukščiausiosios nacionalinės saugumo tarybos sekretorius ir politinio, saugumo ir karinio bendradarbiavimo su Maskva koordinatorius.

„Rusijos orlaivių naudojimasis Irano oro erdve susijęs su bendru sprendimu, atsižvelgiant į būtinybę ... kovoti su terorizmu“, – A. Shamkhanis sakė naujienų agentūrai IRNA.

Pasak admirolo, pastaruoju metu Rusijos lėktuvams nebuvo prireikę nutūpti Irane papildyti degalų atsargų.

2016 metų rugpjūtį Rusijos naikintuvai bombonešiai pirmąkart pasinaudojo viena Irano karine baze, atakuodami džihadistų pozicijas Sirijoje.

Iranas ir Rusija glaudžiai bendradarbiauja spręsdami konflikto Sirijoje klausimą ir teikia politinę, finansinę bei karinę paramą šios šalies prezidento Basharo al-Assado režimui.

Teheranas siuntė savo karinius patarėjus ir „savanorius“ kovotojus padėti Sirijos kariuomenei kovoti su sukilėliais ir džihadistų grupuotėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.