Pasaulyje

2017.02.11 17:13

B. Szydlo atstovas: per automobilio avariją patirtos traumos premjerei netrukdys dirbti

BNS2017.02.11 17:13

Lenkijos ministrė pirmininkė Beata Szydlo, nesunkiai sužeista per penktadienio vakarą šalies pietuose įvykusią automobilio avariją, galės toliau dirbti, bet kurį laiką liks ligoninėje, šeštadienį pranešė vyriausybės vadovės atstovas.

Avarija įvyko apie septintą vakaro vietos (20 val. Lietuvos) laiku B. Szydlo gimtajame Osvencimo mieste. Preliminariuose pranešimuose buvo skelbiama, kad iš šalutinio kelio išvažiavęs automobilis rėžėsi į 53-erių premjerę vežusį juodą „Audi“ limuziną ir šis trenkėsi į medį. Vyriausybės vadovės kortežas tuo metu važiavo pagrindine miesto gatve.

Visuomeninis transliuotojas TVP paskelbė nuotrauką, kurioje matyti, kad avarijos metu buvo suknežintas limuzino priekis.

Pasak vyriausybės atstovo Rafalo Bocheneko, B. Szydlo būklė yra gera, tačiau premjerė buvo nugabenta į vyriausybės ligoninę Varšuvoje, esančioje už 350 km, kur ji yra toliau stebima gydytojų ir tiriama.

Policijos atstovas Sebastianas Glenas pranešė, kad avariją sukėlusį nediduką „Fiat Seicento“ vairavęs 21-erių jaunuolis buvo blaivus. Du apsaugos darbuotojai, tarp jų – premjerės limuzino vairuotojas, taip pat nukentėjo per avariją ir buvo nugabenti į ligoninę.

Osvencimo ligoninėje B. Szydlo apžiūrėjęs gydytojas Andrzejus Jakubowskis sakė, kad premjerės būklė yra stabili, ji nebuvo praradusi sąmonės, kalbėjo. Pasak jo, vyriausybės vadovė patyrė sužeidimų, tačiau gydytojų prognozė yra gera.

R. Bochenekas šeštadienį sakė, kad Varšuvoje esančioje vyriausybinėje ligoninėje, į kurią B.Szydlo buvo atgabenta jos prašymu, buvo atlikta tolesnių tyrimų, įskaitant rentgenologinius. Vyriausybės atstovas kol kas negalėjo patvirtinti, ar premjerė antradienį galės dalyvauti savaitiniame vyriausybės posėdyje.

Varšuvoje sakydamas kalbą savo šalininkams Lenkijos valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ lyderis Jaroslawas Kaczynskis pareiškė: „Turiu pradėti nuo liūdnos naujienos, kad įvyko automobilio avarija, kurios metu rimtai nukentėjo ministrė pirmininkė ir Vyriausybės apsaugos tarnybos pareigūnai.“

„Mes su jumis, Beata, – sakė jis. – Esame tikri, kad ligoninėje būsite neilgai, kad vėl būsite su mumis, prie vyriausybės vairo.“

Osvencime, pasaulyje labiau žinomam vokiškuoju Aušvico vardu, per Antrąjį pasaulinį karą veikė Lenkiją okupavusios nacistinės Vokietijos koncentracijos stovykla. Dabar šiame 40 tūkst. gyventojų turinčiame mieste yra daugybę lankytojų pritraukiantis memorialas ir muziejus.

Lenkijos vidaus reikalų ministras surengė skubų pasitarimą su vyriausybės apsaugos tarnybos vadovybe. Prokuratūra savo ruožtu pradėjo tyrimą.

Diskusijos dėl apsaugos profesionalumo

Šalies žiniasklaida citavo įvykio liudininkus, pasakojusius, kad „Fiat“ vairuotojas važiavo ta pačia kryptimi, kaip ir vyriausybės kortežas. Jis esą pasuko į šalikelę, kad praleistų švyturėlius įjungusį priekinį kolonos automobilį, bet nepastebėjo kitų, esą atsilikusių už dešimčių metrų, ir mėgindamas sukti į kairę susidūrė su premjerės mašina.

Dėl šio ir kelių ankstesnių eismo įvykių, kuriuose dalyvavo aukščiausi Lenkijos valdžios pareigūnai, socialiniuose tinkluose komentatoriai kėlė klausimų dėl vyriausybės apsaugos biuro darbuotojų profesionalumo.

Praėjusį lapkritį valstybinio vizito Izraelyje metu susidūrė keli B. Szydlo vežusio kortežo automobiliai. Premjerę vežęs automobilis į avariją nepateko, tačiau kiti du lenkų pareigūnai buvo nesunkiai sužeisti.

Sausį Gynybos ministrą Antonį Macierewiczių vežęs automobilis dalyvavo avarijoje, kurios metu susidūrė aštuonios mašinos. Ministras šio įvykio metu nenukentėjo.

2016-ųjų kovą sprogus padangai į griovį nulėkė prezidentą Andrzejų Dudą vežęs automobilis. Prezidentas nenukentėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt