Pasaulyje

2017.02.10 20:27

D. Trumpas „gėdingu“ pavadino teismo sprendimą, stabdantį jo imigracijos įsaką

BNS 2017.02.10 20:27

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį „gėdingu“ pavadino apeliacinio teismo sprendimą, blokuojantį jo prezidentinį įsaką neįleisti į šalį pabėgėlių ir atvykėlių iš septynių musulmoniškų šalių.

Ankstų penktadienio rytą reaguodamas į San Franciske įsikūrusio apeliacinio teismo ketvirtadienio sprendimą D.Trumpas paskelbė žinutę tinkle „Twitter“, kurioje pacitavo tam tikras atsirinktas ištraukas iš tinklaraščio „Lawfare“, nagrinėjančio teisines ir nacionalinio saugumo problemas.

Tinklaraščiui pasirodė „nuostabu“, kad apeliacinio teismo teisėjai „net nepasivargino pacituoti“ svarbaus JAV įstatymų rinkinio, kuris leidžia prezidentui laikinai sustabdyti įvažiavimą į Jungtines Valstijas užsieniečiams, kuriuos jis laiko kenkiančiais JAV interesams, parašė D. Trumpas.

Pacitavęs „Lawfare“ D. Trumpas paskelbė, kad apeliacinio teismo išvados yra „gėdingas sprendimas!“

Vis tik D. Trumpas nepasivargino paminėti, kad toliau minėtame tinklaraštyje rašoma, jog apeliacinis teismas priėmė teisingą sprendimą, palikdamas galioti žemesnės instancijos teismo nutartį, sustabdančią įsako galiojimą.

Remiantis „Lawfare“, šis sprendimas buvo teisingas, „dėl tos paprastos priežasties, kad nėra pagrindo vėl kelti neramumus šalyje, kai teismas per kelias artimiausias savaites išnagrinės šį reikalą iš esmės“.

Manoma, kad ši apeliacinio teismo nutartis bus apskųsta Aukščiausiajam Teismui, nors byla gali būti sugrąžinta toliau nagrinėti žemesniuose teismuose.

„Pasimatysime teisme, mūsų valstybės saugumas pavojuje!“ – parašė jis tinkle „Twitter“ didžiosiomis raidėmis, praėjus vos kelioms minutėms nuo San Francisko apeliacinio teismo nutarties paskelbimo.