Pasaulyje

2017.02.10 20:54

Ukraina artimiausiu metu iš ES gaus 600 mln. eurų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.10 20:54

Europos Sąjunga (ES) per artimiausias savaites išmokės Ukrainai 600 milijonų eurų šalies finansams sutvirtinti. Tai pranešė Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude`as Junckeris Briuselyje po susitikimo su Ukrainos ministru pirmininku Volodymyru Groismanu. 

Pasak J.-C. Junckerio, Kijevas vykdo reformas sudėtingomis sąlygomis, kovodamas su Donbaso separatistais, todėl ES turi teigiamai atsakyti į jo pagalbos prašymus. Po to, kai Ukraina pasirašė asociacijos sutartį su ES, Briuselis pasiūlė beveik 3,5 milijardo eurų paskolą, kol kas Kijevas gavo mažiau nei 2,5 milijardo; pinigų išmokos siejamos su politinėmis ir ekonominėmis reformomis.

„Svarstėme tai, kas man kelia didžiausią nerimą – padėtį Ukrainos rytuose, ministras pirmininkas paaiškino, kas vyksta. Kita mūsų pokalbio dalis buvo skirta antrai lėšų išmokai. Turiu pasakyti, kad Ukraina per pastaruosius kelerius metus ėmėsi tokių reformų, kokių nebūta 20 metų, tai svarbi priežastis išmokėti 600 milijonų, kurių ukrainiečiai labai laukia. Tai bus padaryta per artimiausias savaites“, – po pokalbio sakė EK pirmininkas. 

„600 milijonų eurų – tai apie 18 milijardų grivinų. Mums labai svarbi parama tokiais sunkiais laikais. Informavau pirmininką apie padėtį mūsų šalies rytuose, kur didelė tragedija, Rusijos remiami separatistai apšaudo visiškai beginklius civilius. Mieste, kuriame gyvena 25 milijonai žmonių, jie kūrėsi ir gyveno taikų gyvenimą, o dabar sugriauta elektros tiekimo sistema, gyventojai kenčia. 

Bet mes susitvarkysime. Norėčiau padėkoti Europos Sąjungai, Europos Komisijai už paramą mūsų vidaus reformų planui, mūsų teritoriniam vientisumui“, – kalbėjo V. Groismanas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.