Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.10 13:12

TVF pataria Ukrainai ilginti pensinį amžių

ELTA 2017.02.10 13:12

Ukrainos valdžia sutinka vykdyti pensijų reformą, pagal kurią gali būti numatytas pensinio amžiaus ilginimas. Tai ketvirtadienį per pasitarimą pareiškė oficialus Tarptautinio valiutos fondo (TVF) atstovas Gerry Rice`as.

„Ukrainos valdžia pritaria būtinybei vykdyti pensijų reformą, kad būtų užtikrintos geresnės pensijos ir mažesnis pensijų fondo biudžetas, siekiant, kad pensijų reforma būtų aiškesnė, skaidresnė. Vienas iš būdų, kaip įgyvendinti tokius tikslus, yra pensinio amžiaus arba pensinio stažo ilginimas“, – G. Rice`as žodžius cituoja „Ukrainski Noviny“.

TVF atstovas taip pat nurodė, kad fondo posėdis Ukrainoje įvyks artimiausiu metu, kai bus „sureguliuoti tam tikri techniniai klausimai“. Ketvirtadienį taip pat paaiškėjo, kad TVF neplanuoja artimiausią savaitę svarstyti klausimo dėl ketvirtosios paramos dalies Kijevui skyrimo.

Ukrainos vicepremjeras Pavelas Rozenka, komentuodamas G. Rice`o pareiškimą, pabrėžė, kad pensijų reforma bus vykdoma neilginant pensinio amžiaus. „Pensinis amžius Ukrainoje nebus ilginamas! Taškas“, – savo „Facebook“ paskyroje parašė jis.

Vasario 8 d. Ukrainos premjeras Volodymyras Hroismanas pareiškė, kad pensijų reforma šalyje bus vykdoma 2017 metais. Jis patikino, kad atnaujinta sistema bus teisinga, ir pensininkai turėtų pajusti didesnes išmokas.

Vasario 1 d. Ukrainos socialinės politikos ministras Andrijus Reva pranešė, kad TVF reikalauja, kad šalyje būtų ilginamas pensinis amžius. Sausio viduryje jis perspėjo, kad Ukrainos laukia „pensijų reforma, kuri gali sukelti šoką“.

Fondas reikalauja, kad Ukraina ilgintų pensinį amžių iki 63 metų tiek vyrams, tiek moterims. Pagal dabartines sąlygas, Ukrainoje vyrai į pensiją gali išeiti nuo 62, o moterys – nuo 60 metų.

TVF iškėlė Ukrainai keletą reikalavimų mainais į eilinę paramos dalį, vieną milijardą dolerių, tarp jų – pensinio amžiaus ilginimas, įmonių privatizavimas, valstybės tarnautojų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų skaičiaus mažinimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi