Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.10 14:58

Apeliacinis teismas atmetė prašymą atkurti D. Trumpo įsaką dėl musulmonų

Jungtinių Valstijų Apeliacinis teismas atmetė prašymą atkurti prezidento Donaldo Trumpo įsaką, draudžiantį septynių valstybių piliečiams atvykti į šalį. Pats prezidentas teigia, kad kovą dėl imigracijos ribojimų toliau tęs teismuose.

„Pasimatysime teisme, mūsų šalies saugumas pavojuje!“, – taip į apeliacinio teismo verdiktą asmeninėje „Twitterio“ paskyroje sureagavo Jungtinių Valstijų prezidentas. Tačiau dar prieš nuosprendį neabejota, jog byla šiaip ar taip būtų buvusi perduota aukštesnės instancijos teismui.

Už tai, kad D. Trumpo įsakymas nebūtų atkurtas, pasisakė trys iš trijų San Francisko teismo kolegijos narių. Jie savo sprendimą grindė tuo, jog vyriausybė neįrodė, jog D. Trumpo įsako sustabdymas šaliai gali būti nepataisomai žalingas. Teisingumo departamentas anksčiau bandė įtikinti, kad ir vienas prezidentas gali nustatyti imigracijos politiką, tačiau teisėjų kolegija ir šį argumentą atmetė.

Irako, Irano, Sirijos, Jemeno, Libijos, Somalio ir Sudano piliečių atvykimą laikinai draudžiančiam D. Trumpo įsakui pasipriešino dvi šalies valstijos, teigdamos, jog draudimas prieštarauja Konstitucijai ir diskriminuoja musulmonus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi