Pasaulyje

2017.02.09 20:16

Vakarų Irake rastos masinės kapavietės, pranešė pareigūnai

BNS2017.02.09 20:16

Irako kariai aptiko dvi seklias kapavietes, kuriose atrado grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų nužudytų žmonių kūnus vakariniame mieste Rutboje, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

„Irako kariuomenė Rutboje rado dvi masines kapavietes, kuriose yra saugumo pajėgų karių ir civilių kūnai“, – AFP sakė Irako kariuomenės pirmosios divizijos kapitonas.

Jo teigimu, pirminiai požymiai rodo, kad aukas nužudė „Islamo valstybės“ kovotojai, kontroliavę teritoriją nuo 2014 metų vidurio.

Nedidelė, tačiau strategiškai svarbi Rutba yra pakeliui į Jordaniją, maždaug 390 kilometrų į vakarus nuo sostinės Bagdado. Iš „Islamo valstybės“ miestas buvo atgautas pernai gegužę.

Rutbos meras Imadas Meshaalas sakė, kad viena kapavietė aptikta toje vietoje, kur buvo išmetamos ligoninės atliekos, o kita atrasta miesto pietinėje dalyje.

„Mūsų matyti ten kūnai yra suvarpyti kulkų. (...) Nežinome tikslaus kūnų skaičiaus, nes šį darbą atiduodame teismo ekspertizės grupei, tačiau spėjame, kad ten jų yra maždaug 25“, – sakė meras.

Tai jau keliolikta panaši Irako karių atrasta kapavietė tose teritorijose, kurios anksčiau buvo užimtos „Islamo valstybės“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt