Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.09 18:13

V. Putinas išreiškė užuojautą Turkijai dėl Rusijos aviacijos klaidos Sirijoje

DELFI.lt 2017.02.09 18:13

Rusijos prezidentas V. Putinas išreiškė užuojautą Turkijos prezidentui dėl Rusijos įvykdyto aviacijos smūgio Sirijoje per kurį netyčia žuvo trys Turkijos kariai, skelbia meduza.io. BBC duomenimis, V. Putinas Turkijos prezidento „atsiprašė“ dėl šios Rusijos aviacijos klaidos.

Skelbiama, kad Turkijos kariai padėjo Sirijos kovotojams, bandžiusiems iš „Islamo valstybės“ teroristų perimti al Babo miestą. Tai dalis Turkijos bandymo nustumti nuo šalies pietinės sienos „Islamo valstybės“ ir kurdų pajėgas.

Rusija ir Turkija, kurios Sirijos konflikte iš esmės remia priešingas puses, neseniai kartu pradėjo rengti antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ taikinius.

Pranešama, kad per bombardavimą žuvo trys Turkijos karinių pajėgų kariai, dar 11 buvo sužeista.

Turkijos vyriausybė apkaltino JAV per al Babo puolimą jos pajėgas palikus likimo valiai. JAV atsakė, kad operacija nebuvo su ja suderinta. Ankara paprašė Rusijos paramos. Tačiau nuo sausio ir kovos su IS koalicijos lėktuvai kartais atakuoja džihadistų pozicijas mieste.

V. Putinas ir R. T. Erdoganas sutarė stiprinti karinį koordinavimą Sirijoje, pranešė Kremlius.

„Sutarta stiprinti karinį koordinavimą tęsiant operacijas Sirijoje prieš IS („Islamo valstybės“) kovotojus“, – pranešė Kremlius po abiejų prezidentų pokalbio telefonu ir dar pridūrė, kad V. Putinas „išreiškė užuojautą dėl tragiško incidento“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi