Pasaulyje

2017.02.09 15:26

Luvro užpuolikas teigė tenorėjęs dažais apipurkšti muziejaus meno kūrinius

ELTA2017.02.09 15:26

Prie Luvro Paryžiuje praėjusį penktadienį pašautas egiptietis tyrėjams teigė neketinęs pulti prie muziejaus patruliavusių karių. 29 metų vyras tikino planavęs tik simbolinę akciją prieš Prancūziją ir norėjęs dažais apipurkšti meno kūrinius, praneša agentūra dpa.

Dažų flakonai iš tikrųjų buvo rasti jo kuprinėje. Egiptietis neigė ir sąsajas su „Islamo valstybės“ (IS) džihadistais. Jis sakė veikęs savo iniciatyva ir nevykdęs IS nurodymų.

Vis dėl to tyrėjai įžvelgia bent jau idėjinį vyro artumą džihadistams. „Jis tam tikra prasme pritaria IS tezėms“, – teigė tyrimo šaltiniai. Jis, pavyzdžiui, sakė, kad norėdamas reaguoti į tarptautinius oro antskrydžius Sirijoje ketino pulti „Prancūzijos simbolį“.

Ankstesniais Paryžiaus prokuratūros duomenimis, vyras praėjusį penktadienį su mačete rankose puolė patruliavusį karį ir šaukė „Allahu akbar“ („Dievas yra didis“). Jis lengvai sužeidė karį, o pats buvo pašautas kito patrulio.

Anot ketvirtadienio žiniasklaidos, egiptietis, sausio pabaigoje su turistine viza iš Jungtinių Arabų Emyratų atvykęs į Paryžių, likus penkioms dienoms iki atakos lankėsi Luvre. Jis esą dalyvavo trijų valandų ekskursijoje, jį atpažino gidas.

„Jis atrodė labai susidomėjęs ekskursija, ypač – Egipto senienų skyriumi, – laikraščiui „Le Parisien“ sakė gidas. – Jis tikrai grupėje buvo vienas simpatiškiausių. Jis tikrai nebuvo įtartinas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.