Pasaulyje

2017.02.09 15:49

Specialistai: dėl sprogimo Prancūzijos AE Lietuvai grėsmės nėra

Ketvirtadienį, apie pusę pirmos Lietuvos laiku, Prancūzijos šiaurėje prie Flamanvilio miestelio esančioje branduolinėje jėgainėje nugriaudėjo sprogimas.

Per sprogimą nesunkiai sužeisti mažiausiai penki žmonės. Sužeidimus lėmė sprogimo metu variklių patalpą apėmusių liepsnų dūmai. Iš viso variklių patalpoje tuo metu buvo septyni asmenys.

Pranešama, kad pačiam reaktoriui grėsmė per incidentą nebuvo kilusi, rašo telegraph.co.uk. Elektrinės atstovų teigimu, pavojus aplinkai negresia, o gaisras suvaldytas. 

Kol kas neaišku, dėl ko kilo šis sprogimas. Jis įvyko kitoje elektrinės komplekso pusėje nuo branduolinio reaktoriaus.

„Tai reikšmingas techninis įvykis, bet ne branduolinė avarija“, – naujienų agentūrai sakė aukšto rango vietos pareigūnas Olivier Marmionas.

Jo teigimu, vienas iš veikiančių reaktorių dėl atsargumo sumetimų buvo sustabdytas.

Flamanvilio miestelis įsikūręs netoli Šarbūro uostamiesčio. Flamanvilio branduolinė jėgainė turi du padidinto slėgio vandens reaktorius, statytus 1980-aisias. Trečiasis reaktorius dėl keletos statybos darbų atidėjimų iki šiol nebaigtas statyti, jo veiklą buvo numatyta pradėti 2018-aisiais.

Elektrinė prie Lamanšo sąsiaurio pradėjo veikti 1985 metais. 2012 metais joje buvo įvykęs radioaktyvių medžiagų nutekėjimo incidentas. Pastaruoju metu vyko atominės elektrinės trečiojo reaktoriaus statybos darbai.

Flamanvilis, Google Maps žemėlapis

Radiacinės saugos centras sako, kad net jeigu ir būtų nutekėjusios radioaktyvios medžiagos, Lietuvai grėsmės tai nekeltų – atstumas tarp valstybių yra per didelis.