Pasaulyje

2017.02.09 20:04

Kandidatas į JAV Aukščiausiojo teismo teisėjus sukritikavo D. Trumpą

ELTA 2017.02.09 20:04

Donaldo Trumpo pasiūlytas kandidatas laisvai Aukščiausiojo teismo teisėjo vietai užimti prezidento išpuolius prieš teismus pavadino demoralizuojančiais ir liūdinančiais, praneša BBC.

Neilas Gorsuchas šiuos komentarus išsakė Demokratų partijos senatoriui, jo atstovas juos patvirtino.

Prezidentas D. Trumpas kiek anksčiau teisėją, sustabdžiusį kontroversiškojo jo dekreto, laikinai ribojančio imigraciją, galiojimą, pavadino „vadinamuoju teisėju“ ir pareiškė, kad dėl visų JAV teritorijoje įvyksiančių teroristinių išpuolių bus kaltas jis.

Šiuo metu draudimas atvykti į šalį septynių musulmoniškų šalių piliečiams ir pabėgėliams patiria teisinį išbandymą.

Teisėjas Jamesas Robartas praėjusią savaitę pateko į žiniasklaidos dėmesio sūkurį sustabdęs prezidento priimto potvarkio galiojimą, argumentuodamas tuo, kad jis prieštarauja šalies Konstitucijai.

Į tai D. Trumpas atsakė „Twitter“ žinute: „Šito vadinamojo teisėjo, kuris iš mūsų šalies atima teisėsaugą, nuomonė yra absurdiška ir bus panaikinta!“

J. Robartą jis dar kelis kartus užsipuolė savaitgalį, o trečiadienį dar pareiškė, kad visi draudimui prieštaraujantys teisėjai veikia vadovaudamiesi politiniais motyvais.

Demokratai ir kiti kritikai teigia, kad D. Trumpo komentarai apie teisėjus ir teismų sistemą pažeidžia pagrindinį JAV demokratijos principą – teismų nepriklausomumą.