Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.08 15:01

Afganistane nušauti 6 Raudonojo Kryžiaus darbuotojai

ELTA 2017.02.08 15:01

Šiaurės Afganistano Džouzdžano provincijoje nušauti šeši Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus (IKRK) darbuotojai. Tai agentūrai dpa patvirtino IKRK atstovas Thomas Glassas. Nusikaltimas įvykdytas trečiadienio rytą. Atstovas kol kas nenorėjo pateikti duomenų apie aukų tautybę. Kol kas nėra informacijos ir apie žudikus.

Afganistano stoties „Tolo TV“ reporteris prieš tai tviteryje pranešė, kad ginkluoti asmenys į IKRK darbuotojus Koš Tepos rajone šaudė sėdėdami ant vieno ar kelių motociklų.

Gruodžio gale Šiaurės Afganistano Kundūzo provincijoje iš automobilio buvo ištrauktas ir pagrobtas IKRK darbuotojas ispanas. Sausį jis paleistas. Pagrobėjų tapatybės organizacija tuomet atskleisti nenorėjo.

Praeityje būta daugybės incidentų, kai radikalūs islamo talibai stabdė automobilius ir autobusus, ieškodami nevyriausybinių organizacijų, vyriausybės ar saugumo pajėgų darbuotojų. Šimtai žmonių buvo pagrobta, dešimtys – nužudyta.

Beje, Raudonasis Kryžius ir tarp talibų bei kitų karo šalių turi ypatingą apsaugos statusą. „Tačiau galbūt laikai pasikeitė, – sakė IKRK darbuotojas. – Tai sunkūs mėnesiai mums.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi