Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.07 21:04

A. Merkel ragina Lenkiją laikytis teisinės valstybės principų

ELTA 2017.02.07 21:04

Varšuvoje viešinti Vokietijos kanclerė Angela Merkel ragino Lenkiją laikytis teisinės valstybės principų ir priminė šalies kelią į demokratiją, praneša agentūra AFP.

„Aš noriu dar kartą asmeniškai pasakyti, kad būdama jauna visuomet labai įdėmiai sekiau, kas vyko Lenkijoje, - teigė ji po susitikimo su Lenkijos premjere Beata Szydlo. - „Solidarumas" formavo ir mano gyvenimą". Be „Solidarumo" esą taip greitai galbūt nebūtų nei Šaltojo karo pabaigos, nei Vokietijos susivienijimo. Tas laikas parodė, „kokios svarbios yra pliuralistinės visuomenės, kokia svarbi nepriklausoma teisėsauga ir žiniasklaida, nes viso to tada trūko", - kalbėjo A. Merkel.

Lenkijos vyriausybė yra kritikuojama ES, nes priėmė virtinę įstatymų, kuriais, pasak kritikų, nori savo kontrolėn perimti Konstitucinį teismą ir visuomeninį transliuotoją. A. Merkel pabrėžė, jog džiaugiasi, kad Lenkija atsakys į Europos Komisijos klausimus dėl teisinės valstybės.

B. Szydlo savo ruožtu reikalavo „pokyčių ES".

„Brexit" yra faktas", - sakė ji, turėdama omenyje britų sprendimą pasitraukti iš ES. Bendrija esą turi vystytis, tačiau „visiškai išlaikydama narių autonomines teises".

A. Merkel ir B. Szydlo buvo vieningos nuomonės dėl tolesnio elgesio su Rusija. Kol nebus pažangos, sankcijos Maskvai esą turi būti išlaikytos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi