Pasaulyje

2017.02.07 16:24

Baltarusijoje paskelbta plataus masto karinė parengtis

15min.lt2017.02.07 16:24

Baltarusijoje paskelbta plataus masto karinė parengtis. Rezervistai raginami prisistatyti į karinius punktus, rašo belsat.eu.

Skelbiama, kad į pašauktųjų gretas įtraukti ne tik karo rezervistai, bet ir policijos pareigūnai. Jiems skiriamos kelios valandos susikrauti mantą ir prisistatyti į artimiausią karinį punktą.

Baltarusijos gynybos ministerija išplatino pranešimą, kuriame pabrėžiama, kad rezervistai šaukiami Minsko, Mogiliovo ir Vitebsko regionuose.

Oficialiai skelbiama, kad karinės parengtis pratybų tikslas patikrinti sistemos pasirengimą.

Kai kurie Baltarusijos politiką sekantys ekspertai mano, kad tai ir savotiškas iššūkis Maskvai, su kuria pastaruoju metu vis aršiau konfliktuoja Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka.

Rusija praėjusią savaitę paskelbė sustiprinanti sienos su Baltarusija saugumą, kad užkirstų kelią „narkotikų ir nusikaltėlių keliavimui į savo šalį“.

A. Lukašenka paskutinėje savo kalboje nebūdingai paskelbė, kad baltarusiai turi būti pasiruošę aukoti gerovę vardan laisvės.

„Mes gyvensime be rusiškos naftos, nors ir nelengvai, bet niekas negali ant laisvės ir nepriklausomybės uždėti dolerio ženklo“, – aiškino Baltarusijos lyderis.

Anksčiau jis patikino, kad baltarusiai neturi jokio intereso savo šalyje priimti Rusijos karius ir įrengti naujas karines bazes.

Rusijos politikos analitikas Andrejus Piontkovskis praėjusią savaitę pareiškė, kad Kremlius jau apsprendė A. Lukašenkos likimą ir sprendimas yra neigiamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.